Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rusza projekt "Filmoteki Szkolnej"

Daro
Daro
„Popiół i diament” Andrzeja Wajdy, „Eroika” Andrzeja Munka czy „Dług” Krzysztofa Krauze to tylko część tytułów klasyków Polskiego kina, które trafiły do wszystkich szkół gimnazjalnych i średnich w ramach zainaugurowanego dziś projektu „Filmoteki Szkolnej.”

- Edukacja artystyczna młodego pokolenia jest jednym z najpoważniejszych zadań, jakie stoją przede mną. Projekt przez lata pozostawał w sferze marzeń. Teraz zaczynamy go wdrażać - opowiada Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do 14 tys. gimnazjów i liceów w całej Polsce trafią zestawy 26 lekcji tematycznych na płytach DVD. Na każdą z lekcji składa się film fabularny oraz film dokumentalny, nagranie z komentarzem filmoznawczym prof. Tadeusza Lubelskiego oraz etiuda zrealizowana przez studentów PWSTiT w Łodzi, która jest subiektywnym komentarzem.

- Lekcje w ramach projektu mają mieć formułę otwartą. Mogą trafić zarówno do zajęć poza lekcyjnych szkoły jak i być elementem języka polskiego czy też historii. Wiele zależy od nauczycieli, wierzymy że zainteresują młodzież - mówi Agnieszka Odorowicz, Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

„Filmoteka Szkolna” to program Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, realizowany pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Producentem wykonawczym jest Polskie Wydawnictwo Audiowizualne.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto