Nasza Loteria

Przy wrocławskim lotnisku budują mikroapartamenty (ZOBACZ CENY)

Adrianna Machalica
Nowa inwestycja w pobliżu wrocławskiego lotniska
Nowa inwestycja w pobliżu wrocławskiego lotniska fot. Minimaxy
Minimaxy powstają przy lotnisku na wrocławskich Strachowicach. Przeczytaj szczegóły!

Małe lokale (jak Minimaxy) są atrakcyjnie zwłaszcza dla inwestorów, którzy kupują lokale z myślą o wynajmie długoterminowym (np. dla pracowników) i krótkoterminowym (np. dla turystów, lub osób w podróżach służbowych).

– Budowa dwóch pierwszych Minimaxów jest na poziomie drugiego piętra, a my sprzedaliśmy już 40 procent lokali. Kupują je inwestorzy i z Polski, i z zagranicy – informuje Krzysztof Jabłoński, prezes biura Iglica Nieruchomości. - W przypadku Minimaxów duże znaczenie ma lokalizacja – tuż przy lotnisku i AOW – będąca dużym udogodnieniem dla pracowników i osób przyjeżdżających do Wrocławia na pewien czas w celach biznesowych – dodaje.

Obecnie przy lotnisku powstają Minimaxy, czyli mikroapartamenty, które mogą służyć jako mieszkanie lub biuro. Ekipa budowlana jest w trakcie realizacji pierwszego etapu, który zakończyć ma się w połowie 2019 roku. Łącznie mają powstać cztery budynki z 264 lokalami. Już na wczesnym etapie budowy prawie połowa pierwszego etapu jest wyprzedana.

Minimaxy to inwestycja zlokalizowana we Wrocławiu przy ul. Zarembowicza, w sąsiedztwie Portu Lotniczego. W tej chwili budowa jest na etapie pierwszego piętra. Ekipa budowlana przez pierwsze pół roku uporała się z fundamentami, wybudowała parter i pierwsze piętro w stanie surowym otwartym. Niedawno rozpoczęła stawianie ścian wyższych kondygnacji. Prace budowlane toczą się równolegle w dwóch 4-piętrowych budynkach, które są pierwszym etapem inwestycji. W sumie będą cztery budynki z 264 lokalami inwestycyjnymi. Większość lokali ma powierzchnię 24,49 m.kw. + 7,50 m.kw. antresoli oraz balkon (5 mkw). W dwóch powstających już budynkach będzie 128 mikroapartamentów, które mogą zostać wykorzystane pod powierzchnię mieszkaniową lub biurową. Budowa powinna zakończyć się w połowie 2019 roku.

- Segment małych apartamentów szybko się rozwija i będzie ogrywał coraz większe znaczenie na rynku nieruchomości. Na razie jest to produkt nowatorski. Udało nam się znaleźć bardzo dobrą lokalizację: w pobliżu lotniska i obwodnicy – tłumaczy Filip Rybacki, prezes spółki Dzisiejszy Dom.

Mikroapartament, czyli łazienka (ok. 3 mkw.), przedpokój i pokój dzienny z aneksem kuchennym (łącznie ok. 21 mkw.) oraz balkon (5 mkw.). Na pierwszych trzech piętrach Minimaxów znajdą się dwupoziomowe apartamenty z antresolą o powierzchni całkowitej ok. 24 mkw. i wysokości 4 m.

- Przy małym metrażu funkcja lokalu oraz jego funkcjonalność muszą być bardzo dobrze przemyślane. Powierzchnia jest ograniczona, dlatego trzeba zagospodarować ją tak, żeby każdy metr kwadratowy był w pełni wykorzystany. Dodatkowa powierzchnia w postaci antresoli i balkonu to duży atut – mówi Filip Rybacki.

Cena mikroapartamentu jest stała i wynosi 158,5 tys. zł netto. Do kupienia będą także lokale jednopoziomowe w tym przypadku cena za metr kwadratowy wynosi ok. 6,6 tys. zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym problemem w Polsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto