Małe lokale (jak Minimaxy) są atrakcyjnie zwłaszcza dla inwestorów, którzy kupują lokale z myślą o wynajmie długoterminowym (np. dla pracowników) i krótkoterminowym (np. dla turystów, lub osób w podróżach służbowych).
– Budowa dwóch pierwszych Minimaxów jest na poziomie drugiego piętra, a my sprzedaliśmy już 40 procent lokali. Kupują je inwestorzy i z Polski, i z zagranicy – informuje Krzysztof Jabłoński, prezes biura Iglica Nieruchomości. - W przypadku Minimaxów duże znaczenie ma lokalizacja – tuż przy lotnisku i AOW – będąca dużym udogodnieniem dla pracowników i osób przyjeżdżających do Wrocławia na pewien czas w celach biznesowych – dodaje.
Obecnie przy lotnisku powstają Minimaxy, czyli mikroapartamenty, które mogą służyć jako mieszkanie lub biuro. Ekipa budowlana jest w trakcie realizacji pierwszego etapu, który zakończyć ma się w połowie 2019 roku. Łącznie mają powstać cztery budynki z 264 lokalami. Już na wczesnym etapie budowy prawie połowa pierwszego etapu jest wyprzedana.
Minimaxy to inwestycja zlokalizowana we Wrocławiu przy ul. Zarembowicza, w sąsiedztwie Portu Lotniczego. W tej chwili budowa jest na etapie pierwszego piętra. Ekipa budowlana przez pierwsze pół roku uporała się z fundamentami, wybudowała parter i pierwsze piętro w stanie surowym otwartym. Niedawno rozpoczęła stawianie ścian wyższych kondygnacji. Prace budowlane toczą się równolegle w dwóch 4-piętrowych budynkach, które są pierwszym etapem inwestycji. W sumie będą cztery budynki z 264 lokalami inwestycyjnymi. Większość lokali ma powierzchnię 24,49 m.kw. + 7,50 m.kw. antresoli oraz balkon (5 mkw). W dwóch powstających już budynkach będzie 128 mikroapartamentów, które mogą zostać wykorzystane pod powierzchnię mieszkaniową lub biurową. Budowa powinna zakończyć się w połowie 2019 roku.
- Segment małych apartamentów szybko się rozwija i będzie ogrywał coraz większe znaczenie na rynku nieruchomości. Na razie jest to produkt nowatorski. Udało nam się znaleźć bardzo dobrą lokalizację: w pobliżu lotniska i obwodnicy – tłumaczy Filip Rybacki, prezes spółki Dzisiejszy Dom.
Mikroapartament, czyli łazienka (ok. 3 mkw.), przedpokój i pokój dzienny z aneksem kuchennym (łącznie ok. 21 mkw.) oraz balkon (5 mkw.). Na pierwszych trzech piętrach Minimaxów znajdą się dwupoziomowe apartamenty z antresolą o powierzchni całkowitej ok. 24 mkw. i wysokości 4 m.
- Przy małym metrażu funkcja lokalu oraz jego funkcjonalność muszą być bardzo dobrze przemyślane. Powierzchnia jest ograniczona, dlatego trzeba zagospodarować ją tak, żeby każdy metr kwadratowy był w pełni wykorzystany. Dodatkowa powierzchnia w postaci antresoli i balkonu to duży atut – mówi Filip Rybacki.
Cena mikroapartamentu jest stała i wynosi 158,5 tys. zł netto. Do kupienia będą także lokale jednopoziomowe w tym przypadku cena za metr kwadratowy wynosi ok. 6,6 tys. zł.

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym problemem w Polsce
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?