Ponad 500 osób walczyło w mistrzostwach Wrocławia w nordic walking

Weronika Skupin
Nordic walking lubią też przedszkolaki. Walczyło ok. 20 dzieci
Nordic walking lubią też przedszkolaki. Walczyło ok. 20 dzieci Weronika Skupin
Zawody nordic walking zgromadziły ponad pół tysiąca osób w parku Kozanowskim. W sobotę odbyły się tam drugie mistrzostwa miasta w tej dyscyplinie o Puchar Prezydenta Wrocławia.

Najważniejsze trofeum czekało na zwycięzcę trasy profi, czyli najdłuższego odcinka liczącego około 11 km. Zdobył je Tomasz Brzeski, góral spod Starego Sącza, pokonując trasę w ok. 58 min. 2. miejsce na tej trasie zdobył Bartosz Skowron (Bielsko-Biała), trzeci był Jacek Urbanowicz z Wrocławia.

W biegu głównym pań (też na 11 km) wygrała Irena Pakosz z Januszkowic (Opolskie) przed Pauliną Wityk-Szumną (Ścinawa) i Beatą Boczar (Zielona Góra).

Monika Gisterek z Jedliny- Zdroju, która biega amatorsko, w tamtym roku była 2. w zawodach nordic walking na Wielkiej Sowie i postanowiła sprawdzić się we Wrocławiu. Zajęła 10. miejsce w kat. kobiet do 35. roku życia (na 3,5 km).

- Zawody są bardzo dobrze zorganizowane, a byłam już na kilku imprezach - pani Monika chwaliła wrocławskie Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN.

Popularnością cieszył się zjazd na tyrolce. Trzeba się było wdrapać kilka metrów po drabince, by zjechać na drugi brzeg stawu. Nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy. Uczyli też, jak pomóc poszkodowanemu rowerzyście.

W WEEKEND O PUCHAR PREZYDENTA WALCZONO RÓWNIEŻ W INNYCH DYSCYPLINACH. ZOBACZ ZDJĘCIA Z: