Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malarstwo flamandzkie – przyjdź do nas i zobacz z przewodnikiem wystawę "Rodzina Brueghlów..."

MIS
Malarstwo flamandzkie – "Pochlebcy"
Malarstwo flamandzkie – "Pochlebcy" malarstwo flamandzkie/fot. Paweł Relikowski
Malarstwo flamandzkie w Pałacu Królewskim warte jest obejrzenia. Zwłaszcza z przewodnikiem, który odsłoni przed nami najciekawsze detale i kontekst powstania obrazów. Tylko dla Czytelników „Gazety Wrocławskiej” razem z Galerią Miejską przygotowaliśmy dodatkową atrakcję.

W czwartek, piątek, sobotę i niedzielę (od 15 do 18 sierpnia) naszych Czytelników po wystawie oprowadzi Agnieszka Patała – historyk sztuki, niderlandystka, znawczyni malarstwa flamandzkiego. Żeby wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim, trzeba przyjść w środę, 14 sierpnia, w godz. 10-16 do naszej redakcji po specjalny bezpłatny kupon. Mamy dla Państwa 160 kuponów – po 40 na każdy dzień. Przewodniczka będzie czekać na Państwa w Pałacu Królewskim w czwartek, piątek, sobotę i niedzielę (od 15 do 18 sierpnia) o godz. 17.
Kupon, uprawniający do zwiedzenia ekspozycji z przewodniczką, nie uprawnia do wejścia za darmo na wystawę – trzeba kupić na nią bilet.

Malarstwo flamandzkie – w długi weekend taniej

W najbliższy długi weekend – od czwartku do niedzieli, warto wybrać się taniej na wystawę prezentującą malarstwo flamandzkie w Pałacu Królewskim.Galeria Miejska we Wrocławiu, która jest organizatorem ekspozycji, przygotowała świąteczny prezent dla wielbicieli sztuki. Od 15 do 18 sierpnia w godz. 10-12 bilety będą tańsze o połowę. Oferta dotyczy biletów normalnych, ulgowych i rodzinnych, które zostaną kupione w kasie Pałacu Królewskiego. Te bilety są ważne tylko w dniu zakupu (również po południu).
Malarstwo flamandzkie – ekspozycja we Wrocławiu – przedstawia panoramę twórczości sławnego rodu Brueghlów oraz najważniejszych współczesnych im artystów.
Ekspozycja jest prezentowana w Pałacu Królewskim codziennie w godz. 10-20, do 30 września. Wcześniej oglądali ją miłośnicy sztuki we Włoszech, Tel Awiwie i Rzymie, z Wrocławia pojedzie do Pragi. Wystawa składa się ze 121 dzieł, m.in. prywatnych kolekcjonerów, więc zbiór jest prawdziwym unikatem. Na wystawie są m.in. obrazy: „Siedem grzechów głównych” Hieronymusa Boscha, dzieło, które do Polski przyjechało pierwszy raz w powojennej historii, „Ziemski raj” Jana Brueghla Młodszego – obraz uchodzący za najlepszą realizację Raju ziemskiego, jaka opuściła warsztat Brueghlów, „Martwa natura z kwiatami” Ambrosiusa Brueghla, przez lata przypisywana Janowi Brueghlowi Młodszemu. Na tym obrazie Ambrosius przejął kompozycję i styl od dziadka, Jana Bruegla Starszego, zwanego Aksamitnym i swojego brata – Jana Brueghla Młodszego.

Malarstwo flamandzkie – "Pochlebcy"

„Pochlebcy” Pietera Brueghla Młodszego, uznawany za jedną z jego najwcześniejszych prac, nawiązuje do flamandzkich przysłów. Porzekadła odzwierciedlały ludową mądrość. Warto przyjrzeć się temu obrazowi dokładnie i dostrzec, że – choć został namalowany ok. 1592 roku – wciąż jest przewrotnie i boleśnie aktualny.
W Pałacu jest wideo, na którym można obejrzeć perfekcyjne detale.

od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto