Lanie od beniaminka - Kager Gdynia - Turów Zgorzelec 60:57

(MIK)
Andres Rodriguez w Gdyni znowu regularnie pudłował z dystansu.  fot. Paweł Relikowski
Andres Rodriguez w Gdyni znowu regularnie pudłował z dystansu. fot. Paweł Relikowski
Zgorzelczanie, przez wielu typowani na rywala Prokomu w finale rozgrywek, po trzech kolejkach mają już na koncie dwie porażki. Po środowej przegranej na własnym parkiecie z Anwilem Włocławek koszykarze Saszy ...

Zgorzelczanie, przez wielu typowani na rywala Prokomu w finale rozgrywek, po trzech kolejkach mają już na koncie dwie porażki. Po środowej przegranej na własnym parkiecie z Anwilem Włocławek koszykarze Saszy Filipovskiego wrócili tylko z jednym punktem z dalekiej Gdyni.
Początek meczu nie zapowiadał nieszczęśliwego końca. Po krótkim okresie wyrównanej gry goście przejęli inicjatywę. Po pierwszej kwarcie prowadzili pięcioma punktami, a po kolejnych minutach drugiej partii było już 28:19 dla Turowa. I to chyba uśpiło zgorzelczan, którzy w pewnym momencie stanęli w miejscu. Od wyniku 25:33 gdynianie zdobyli 10 oczek z rzędu i na przerwę schodzili, prowadząc.
Od tego momentu Kager nie pozwolił już Turowowi na odskoczenie na większą ilość oczek. O porażce drużyny prowadzonej przez Słoweńca zdecydowała końcówka. Fatalnie spisał się w niej Portorykańczyk Andres Rodriguez, który w ostatnich sekundach zdecydował się na rzut za trzy punkty. I znów nie trafił, podobnie jak w innych 13 próbach w tym sezonie. We wcześniejszej akcji odbił się od sporo wyższego Aarona Pettwaya i w zasadzie sam przesądził o tym, że to Kager odniósł sensacyjne zwycięstwo.