Koszykówka: Śląsk spotka się z Hawajskimi Koszulami

ip
Tomasz Hołod
Już w sobotę o godzinie 18:00 wrocławskich koszykarzy czeka kolejny mecz ligowy. Liderzy tabeli wybierają się do Żor, na starcie z miejscowym klubem Hawajskie Koszule. – To nasz potencjalny rywal w ćwierćfinale play-offów, liczą się zatem tylko dwa punkty – zapowiada Maciej Zieliński, prezes sekcji koszykówki Śląsk.

Niepokonani we własnej hali koszykarze Rafała Kalwasińskiego pokonali HK BS Żory w spotkaniu pierwszej rundy 83:63. Zwycięstwo, jak na starcie we wrocławskiej „Kosynierce”, nie było imponujących rozmiarów. Co więcej, ekipa Hawajskich Koszul toczyła ze Śląskiem wyrównany bój przez całą drugą połowę meczu.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA - codziennie dostarczymy Ci świeże informacje

Starcie zapowiada się zatem ciekawie, nie tylko ze względu na dodatni bilans meczów rywala na własnym parkiecie (5-4), lecz przede wszystkim zdziesiątkowanie wrocławian przeziębieniem. – Mieliśmy w tym tygodniu treningi, w których udział brało jedynie sześciu graczy. Reszta leżała w domu z gorączką – tłumaczy Maciej Zieliński.

Oprócz przerwy w treningu przeziębionych Marcina Kowalskiego, Adriana Mroczka-Truskowskiego i Mirosława Łopatki, nie w pełni dysponowany jest także Rafał Glapiński, który podczas ostatniego meczu ligowego przeciwko AZS AWF Katowice został uderzony w bark. Cała czwórka do Żor oczywiście jedzie i będzie do dyspozycji trenera Kalwasińskiego. W meczowej dwunastce na pewno zabraknie jednak pauzującego od dłuższego czasu Marcina Blumy.

WYJDŹ NA MIASTO - wykaz atrakcji na dziś znajdziesz w naszym Kalendarzu Imprez

- Nie szukamy żadnych wymówek. Mamy szeroki skład, w którym jest wielu młodych graczy. Takie spotkania są świetną okazją do tego, aby potwierdzili oni swoją gotowość do gry i zawalczyli o więcej minut na parkiecie – kończy popularny „Zielony”.

Bezpośrednią transmisję z meczu HK BS Żory – WKS Śląsk Wrocław przeprowadzą Radio Wrocław oraz oficjalny fanpage Śląska na Facebooku – facebook.com/Trojkolorowi.