EuroBasket: Komentarze po meczach 9 września [wideo]

Polacy dostali sromotne lanie od Turków, a Litwini długo męczyli się, żeby wygrać z ambitnymi Bułgarami. Zawodnicy i trenerzy komentują swoje występy 9 września.

Reprezentacja Polski nie poradziła sobie z Turkami i przegrała 69:87. Co prawda w drugiej kwarcie biało-czerwoni doszli gości na cztery punkty, ale Turcy szybko nam odjechali. Polacy zupełnie nie potrafili zatrzymać przeciwników, którzy rzucali z niebywałą skutecznością 72 proc. za dwa punkty.

Po meczu Polacy nie byli podłamani, Maciej Lampe spokojnie wyliczał powody porażki, Michał Ignerski uśmiechał się do dziennikarzy, a Marcin Gortat żartował, że przewrócił się pod koniec trzeciej kwarty, żeby dziennikarze mieli go o co pytać.

W drugim meczu naszej grupy Litwa po trudnym meczu zwyciężyła Bułgarię. Przez trzy kwarty na parkiecie w Hali Stulecia prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Bułgarzy byli blisko sprawienia nie lada niespodzianki, jednak zabrakło im szczęścia w końcówce meczu. Doświadczeni Litwini zdobyli seryjnie kilka punktów i wygrali ostatnią kwartę 27:13, a całe spotkanie 84:69.

Earl Rowland opowiadał o trudnościach podczas gry. Trener Bułgarów, Pini Gershom mówił o pomysłach na rozwój bułgarskiej koszykówki. Szkoleniowiec Litwinów, Ramunas Butautas, chwalił swoich zawodników i zapowiadał jeszcze lepszą grę w kolejnych spotkaniach.

Więcej na temat EuroBasketu i koszykówki w EuroBasket 2009 - serwis specjalny.