Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co wspólnego mają Lady Pank, Elvis, Eminem i Nirvana z wrocławskim zoo? Przeczytajcie!

rsm
źródło: materiały prasowe zoo wrocław
We wrocławskim zoo mieszkają juz m.in. Lady Pank, Elvisa, Eminema, Limalha i Nirvanę. Czy teraz czas na Loreen lub Lionela? Opiekunowie we wrocławskim zoo mają zagwozdkę, bo na świat przyszedł trzynasty dikdik. Najnowszy cielak urodził się 17 marca br., jako potomstwo Lenonki i Federika. Wśród rodzeństwa ma m.in. starszą o dwa lata siostrę Lady G. Zasadę nadawania imion znanych gwiazd estrady, nowo narodzonym dikdikom, opiekunowie wprowadzili wraz z narodzinami pierwszego malucha, wiosną 2015 r.

- Uwielbiamy nasze dikdiki. Zachwycają nas swoją delikatnością i gracją. Pokochaliśmy także ich płochliwość, bo nawet teraz, po pięciu latach, zachowują wobec nas dystans. Imiona, które dla nich wybieramy, odzwierciedlają nie tylko nasze upodobania muzyczne, ale również charakter lub wygląd dikdików, które je noszą. Np. Lenonka jest dobrym duchem stada - zawsze jest przyjazna, ale ma też swoje zdanie i to ona jako pierwsza sprawdza nowinki na wybiegu. Lady G zaś to prawdziwa gwiazda – smukła łania z blond czupryną. Teraz zastanawiamy się nad kolejnym imieniem. Musi być na literkę „L”, więc na razie szukamy pomysłu. Chętnie skorzystamy z podpowiedzi już w najbliższą sobotę, na social mediach zoo. - mówi Domnik Szoka, opiekun dikdików we wrocławskim zoo.

Patrząc na zdjęcia najmłodszego dikdika, mamy nadzieję, że opiekunowie nie będą mieć problemu z pomysłami i we wrocławskim zoo zabłyśnie kolejna gwiazda.
***
Dikdik (Madoqua kirkii) to gatunek antylop zamieszkujący w naturze dwa oddzielone od siebie obszary Afryki - wschodnia części kontynentu, od Somalii poprzez Tanzanię do Afryki Południowej, oraz Afryka Południowa – od północnej Namibii po południowo-zachodnią Angolę. Najchętniej zamieszkuje suche, porośnięte krzewami obszary przylegające do sawanny trawiastej. Prowadzą skryty tryb życia, często przemykając pod osłoną traw, konsekwentnie udeptywanymi ścieżkami. Ich jedyną metodą uniknięcia niebezpieczeństwa jest ucieczka, biegnąc osiągają prędkość do 42 km/h!

W naturze żyją 3-4 lata, za to nawet 10 lat w ogrodach zoologicznych, co pokazuje w jak niebezpiecznym środowisku żyją. Dwukrotnie w ciągu roku samica może zajść w ciążę i rodzi wtedy zwykle jedno młode. Noworodek waży od 560 do 795 gramów (samce są cięższe). Okres karmienia trwa około 2 miesięcy, po czym matki przeganiają z terytorium córki, a ojcowie – synów.

źródło: materiały prasowe zoo wrocław

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto