ADRIAN ZIELIŃSKI i TOMASZ MAJEWSKI zdobyli złote medale na igrzyskach olimpijskich

Jarosław Pruss/pomorska.pl
3 sierpnia Zieliński i Majewski zdobyli złote medale w Londynie.

Sylwia Bogacka: Mężczyźni się mnie boją

Tomasz Majewski obronił tytuł mistrza olimpijskiego wywalczony w Pekinie. Kulomiot najdalej pchnął kulę na 21.89 cm i o trzy centymetry pokonał Niemca Davida Storla. Tomasz Majewski to wielokrotny rekordzista Polski i medalista mistrz Polski seniorów.

Tomasz Majewski najlepszy w pchnięciu kulą. Mamy kolejne złoto

Adrian Zieliński zwyciężył w podnoszeniu ciężarów w kategorii wagowej do 85 kilogramów. Polak w dwuboju uzyskał taki sam wynik, jak Apti Akuchadow z Rosji. O wygranej Polaka zdecydowało 130 gramów - o tyle gramów Polak był lżejszy od rosyjskiego zawodnika.

Adrian Zieliński zdobył złoto na igrzyskach olimpijskich

Złoty medal dla Adriana Zielińskiego to pierwszy po 40 latach przerwy złoty medal na igrzyskach olimpijskich dla polskiego sztangisty.

Adrian Zieliński to 23-letni sportowiec pochodzący z małej miejscowości Mrocza w województwie kujawsko-pomorskim. Sztangista ma na swoim koncie m.in. tytuł mistrza świata 2010 w Antalyi - w kategorii do 85 kilogramów.

Polacy zdobyli do tej pory cztery medale. Pierwszy - srebrny 28 lipca zdobyła Sylwia Bogacka w strzelaniu z karabinka pneumatycznego (Sylwia Bogacka zdobyła srebrny medal w Londynie), drugi brązowy zdobyły 3 sierpnia wioślarki - (Brązowe wioślarki Michalska i Fularczyk. Reprezentacja Polski ma drugi medal na IO w Londynie).