Złoto odjechało - Zagłębie Lubin przegarło tytuł po rzutach karnych

Zbigniew Próchniak
Zaglębie walczyło do upadłego (na zdjęciu Aleksandra Jacek), ale to SPR Lublin wywiózł złote medale z Lubina. Fot. Janusz Wójtowicz
Lubinianki zdobyły wicemistrzostwo Polski. Po dramatycznym meczu, dwóch dogrywkach i serii rzutów karnych przegrały z SPR-em Lublin Bardzo ważny mecz Zagłębie rozegrało w sobotę.

Bardzo ważny mecz Zagłębie rozegrało w sobotę. Tylko zwycięstwo dawało szansę lubiniankom na walkę o złoto. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadził SPR Lublin 2-1. Rywalki chciały rozstrzygnąć rywalizację o medale już w czwartym meczu. Nic z tego im nie wyszło. Przegrały z kretesem, bo siedem bramek straty to już różnica klasy. Po kwadransie był jeszcze remis 6:6. Potem gospodynie rzuciły pięć bramek, nie tracąc żadnej i zrobiło się 11:6, a po kolejnych pięciu minutach 14:7. To pozwoliło lubiniankom na pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania. Lublinianki były bezsilne.

Lubelski opór
Po wyrównaniu stanu rywalizacji na 2-2 o mistrzowskim tytule zadecydował niedzielny, wieczorny mecz. Gospodynie w 16 minucie prowadziły 10:6, ale po serii błędów rywalki wyrównały, a potem objęły prowadzenie. Zagłębie jeszcze zdołało wyrównać straty. Jednak po przerwie to SPR dominował na boisku, uzyskując nawet 4-bramkową przewagę. Cudem podopieczne Bożeny Karkut doprowadziły do remisu i dwóch dogrywek.

Pechowy rzut Karoliny
O tytule decydowały rzuty karne. Doszło do nich dzięki Jelenie Kordić, która w ostatnich sekundach wykorzystała karnego. Niestety, Karolina Semeniuk przegrała z Magdą Chemicz, a bramkarkom Zagłębia nie udało się odbić żadnej piłki i przegrały 3:5. •

Finał mistrzostw Polski:
Zagłębie Lubin 27 (15)
SPR ICom Lublin 20 (8)
Zagłębie Lubin 35 (31, 28, 15)
SPR ICom Lublin 35 (31, 28, 13)
Rzuty karne: 5:3 dla SPR.
Zagłębie: Kubisztal, Ćwirko, Skompska – Ciepłowska 0 i 2, Daszewska 5 i 3, Jacek 1 i 2, Jakubowska 4 i 3, Kordić 4 i 7, Semeniuk 5 i 10, Młot 5 i 7, Niedośpiał 3 i 1, Romańczukiewicz. Karne: Niedośpiał, Ziółkowska, Ciepłowska. Kary: 12 min.
SPR (w meczu niedzielnym): Chemicz, Pierzchała – Lisowska 2, Rola 1, Puchacz 5, Aleksandrowicz 3, D. Malczewska 9, Damięcka 1, Włodek 10, Duran 1, Hipnarowicz 2. Karne: Włodek, Puchacz, Malczewska, Hipnerowicz i Rola. Kary: 12 min.