Serca walczyły do końca, ale poległy

(im)
Fantastyczna końcówka Celtiku. Żurawski leczy kontuzję Hearts of Midlothian2 (2) CELTIC GLASGOW3 (0) Bramki: Jankauskas (6), Pressley (8) – Pearson (55), McManus 2 (87, 90).

Fantastyczna końcówka Celtiku. Żurawski leczy kontuzję

Hearts of Midlothian 2 (2)
CELTIC GLASGOW 3 (0)
Bramki: Jankauskas (6), Pressley (8) – Pearson (55), McManus 2 (87, 90).
Hearts: Gordon – Neilson, Pressley, Webster, Fyssas, Cesnauskis (77 Wallace), Hartley, Brellier, Skacel, Elliot, Jankauskas (88 Pospisil).
Celtic: Boruc – Telfer, Balde, McManus, Wallace, Petrow (50 Pearson), Lennon, Nakamura, Thompson (62 McGeady), Hartson, Maloney.

To był mecz godnych siebie rywali. W konfrontacji na szczycie szkockiej Premier League Celtic Glasgow wygrał na wyjeździe w Edynburgu z wiceliderem tabeli Hearts of Midlothian 3:2 (0:2).
Początek należał do gospodarzy. Artur Boruc skapitulował już w 6 min po uderzeniu Edgarasa Jankauskasa. Dwie minuty później wyciągał piłkę z siatki po raz drugi. Tym razem głową, po centrze z rzutu rożnego, pokonał go Steven Pressley.
Celtic do pracy wziął się w drugiej połowie. Gol zdobyty przez Stephena Pearsona dawał nadzieję, ale minuty upływały i The Bhoys nie potrafili zmienić niekorzystnego wyniku. Końcówka była jednak niesamowita. W 86 min Stephen McManus doprowadził do stanu 2:2, a w doliczonym już czasie dał gościom 3 punkty. Gordon Strachan, menedżer Celtiku, cieszył się jak opętany.
W składzie drużyny z Glasgow zabrakło Macieja Żurawskiego, który wciąż jest kontuzjowany.

Pozostałe mecze i tabela
Aberdeen – Inverness CT 0:0; Falkirk – Dunfermline 1:2 (0:1). Duffy (67) – Burchill (44), Hunt (57); Livingston – Motherwell 1:2 (1:1). Pinxten (36) – Foran (29), McBride (89); Rangers – Dundee Utd 3:0 (0:0). Buffel (67), Thompson (82), Lovenkrands (85). Dziś mecz: Kilmarnock – Hibernian.

1. Celtic 21 51 53-20
2. Hearts 21 44 41-16
3. Hibernian 20 37 34-25
4. Rangers 21 34 36-25
5. Kilmarnock 20 32 37-31
6. Motherwell 21 29 36-38
7. Inverness 21 28 23-21
8. Aberdeen 21 24 22-25