Lokal w amerykańskim stylu retro

Maciej Kompała
W The Winners Pub zjesz wyśmienity stek lub burger i obejrzysz ciekawy mecz na dużym ekranie.

Steakhouse The Winners Pub działa przy ulicy Włodkowica 5. Otwarty jest codzienne od godziny 12 do ostatniego klienta. Lokal ma wystrój amerykańskiego pubu z lat 30-tych ubiegłego wieku i specjalizuje się w kuchni popularnej właśnie w tym rejonie świata czyli stekach i burgerach.

Spróbuj T-bone`a

Jedną z cech wyróżniających The Winners Pub są wypiekane na miejscu pszenne bułki, używane do przygotowania burgerów. Te amerykańskie przysmaki powstają z polędwicy wołowej, sałaty, pomidora, pikli oraz sosów, również przyrządzanych, na miejscu. Dla szczególnie wymagających gości lokal sprowadza wyśmienitą wołowinę Kobe, amerykańską wołowinę z krów rasy Black Angus oraz mięso z krokodyla, kangura i bizona. Steki przyrządzane są na wiele sposobów. Coś dla siebie znajdą tutaj też wielbiciele klasycznej ich odmiany czyli T-bone‘ów (około półkilogramowy kawałek mięsa z charakterystyczną kostką w kształcie litery „T“ w środku). Z przystawek znajdziemy tutaj m.in. wołowe carpaccio czy ser kozi podpalany. Na deser możemy zjeść cytrynową tartę lub czekoladowy fondant.

Sport w nieformalnej atmosferze

Rafał Żuk, menedżer pubu, mówi, że jednym z wyznaczników tego lokalu miała być jego nieformalna atmosfera:

The Winners Pub nie jest typową restauracją. Nasi goście mogą tu spokojnie porozmawiać, obejrzeć ciekawy mecz, napić się dobrego whisky czy piwa i zjeść wyśmienite danie jakim niewątpliwie są steki.

Lokal ten ma różnorodną klientelę, przychodzą do niego zarówno pracownicy firm, ludzie chcący spróbować chwalonych w okolicy steków, rodziny, by zjeść niedzielny obiad jak i fani sportu. To właśnie sport przyciąga wielu jego miłośników do odwiedzenia tego miejsca. Wystrój pubu uzupełniają dawne zdjęcia i atrybuty z nim związane (zawieszone na ścianach wiekowe kije golfowe czy narty). Obejrzymy tu legalnie transmisje meczów tenisa, piłki nożnej, siatkówki czy zmagania żużlowców. Najważniejsze w sezonie mecze kibice mogą śledzić na dziewięciu telewizorach Full HD oraz dwóch projektorach. Jeden z nich, aż 120 calowy, jest usytuowany w ogródku, mieszczącym się od strony Synagogi pod Białym Bocianem.

Steki na kamieniu lawowym

Szefem kuchni jest tutaj Arkadiusz Kropidłowski. Wieloletnie doświadczenie zdobył pracując w najlepszych wrocławskich restauracjach. Był także uczestnikiem wielu polskich oraz międzynarodowych konkursów i szkoleń. Dla gości lubiących ostatecznie decydować o tym, jak będzie wyglądał ich stek The Winners Pub przygotował nie lada atrakcję.

– Klient otrzymuje surowy bądź średnio wysmażony stek i może go własnoręcznie dosmażyć na rozgrzanym do temperatury 300 stopni Celsjusza kamieniu lawowym – mówi Rafał Żuk.

Pub, mimo swych niezbyt dużych rozmiarów, jest przygotowany do organizacji kameralnych przyjęć. Można tu wyprawić urodziny, wieczór kawalerski, zorganizować spotkanie firmowe czy przyjęcie komunijne. Karta jest stała, jednakże goście mogą liczyć na dodatki sezonowe serwowane do dań. Warto też obserwować oferty promocyjne. Wysoką jakość usług tego lokalu docenił międzynarodowy portal TripAdvisor przyznając mu drugi rok z rzędu certyfikat jakości.

Na miękko czy na twardo? Który sposób gotowania jaj jest lepszy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie