Liga Mistrzów Ekipa Jose Mourinho pokonała najlepszą drużynę Europy

(maz)
Rewanż na Katalończykach W Londynie zmierzyły się dwie wielkie firmy – Chelsea i Barcelona. Do przerwy oglądaliśmy typowe piłkarskie szachy. Przebojowych akcji, na które czekali wszyscy kibice, było jak na ...

Rewanż na Katalończykach
W Londynie zmierzyły się dwie wielkie firmy – Chelsea i Barcelona. Do przerwy oglądaliśmy typowe piłkarskie szachy. Przebojowych akcji, na które czekali wszyscy kibice, było jak na lekarstwo. Widzowie zostali oczarowani tak naprawdę tylko raz, gdy po pięknej zespołowej akcji Barcy strzał Xaviego na rzut rożny sparował debiutujący w Chelsea Hilario.
Spotkanie ożywiło się po przerwie. Dzięki potężnemu strzałowi Didiera Drogby już pierwsza akcja mistrzów Anglii przyniosła im prowadzenie. Z minuty na minutę gospodarze osiągali coraz większą przewagę, wynik jednak nie zmienił się.
Wojciech Kowalewski wybrał się ze Spartakiem do Mediolanu na ciężki mecz z Interem. I już w dwie minuty po pierwszym gwizdku musiał wyciągać piłkę z bramki. Zanim zdążył się otrząsnąć, było 2:0 dla gospodarzy. Oba trafienia były dziełem Cruza. Kolejne interwencje Gibona były już lepsze. Wybronił m.in. groźne uderzenia Recoby i Zanettiego.
Michał Żewłakow znalazł się w wyjściowym składzie Olympiakosu w meczu z AS Roma. Mariusz Lewandowski niespodziewanie usiadł na ławie Szachtara w pojedynku z Valencią.
Jerzy Dudek także był rezerwowym, ale nie jest to jego największe zmartwienie. Angielska Federacja Piłkarska zawiesiła go na pięć spotkań za udział w bójce podczas meczu rezerw Liverpoolu z drugą drużyną Evertonu.