Koszykówka: Ślęza Wrocław przegrywa na własne życzenie

Łukasz Bronicz
Łukasz Kaczanowski / Polska Press Grupa
W meczu 6. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław przegrała z Pszczółką AZS UMCS Lublin 83:88. Wrocławianki zajmują teraz 4. miejsce w tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów.

Ślęza Wrocław przez całe spotkanie prowadziła grę. Jeszcze w czwartej kwarcie wrocławskie koszykarki odskoczyły zawodniczkom z Lublina na 15 punktów, jednak rywalki doprowadziły do dogrywki, którą wygrały 16:11.

Zespół Pszczółki AZS UMSC Lublin w spotkaniu z wrocławiankami prowadził w całym spotkaniu zaledwie przez kilka minut, był też gorszy od Ślęzy w wielu statystykach. Jednak po zakończeniu meczu to lublinianki cieszyły się ze zwycięstwa, odrabiając 15-punktową stratę w czwartej kwarcie i zdobywając w niej 10 punktów z rzędu. W dogrywce Pszczółka szybko wysunęła się na sześciopunktowe prowadzenie i nie pozwoliła wyrwać sobie zwycięstwa.

- Gratulacje dla gospodarzy. Mecz był bardzo dobry dla kibiców gospodarzy. Ciekawy do końca. Plan, który był postawiony w obronie i w ataku, działał. Później, może przez zmęczenie, przestaliśmy grać i na własne życzenie przegraliśmy. Nie udało nam się zatrzymać Leah'y Metcalf. Gratuluję jej dobrego meczu. Problemy sprawiła nam także Olivia Szumełda-Krzycka. Nie będę wnikał w niuanse. Jeszcze raz gratulacje. - mówił po meczu Algirdas Paulauskas, trener wrocławianek.

Kolejny mecz Ślęza Wrocław rozegra 31 października o godz. 18:00 w hali AWF-u przy ul. Paderewskiego 35. Rywalkami Ślęzy będą wicemistrzynie Polski z Artego Bydgoszcz.

Pszczółka AZS UMCS Lublin - Ślęza Wrocław 88:83 (16:21, 20:18, 14:21, 22:12, dogrywka 16:11)

Pszczółka: Leah Metcalf 24 (3), Olivia Szumełda-Krzycka 22 (4), Destiny Williams 17, Jhasmin Player 11 (1), Marta Jujka 7, Dominika Owczarzak 4, Agata Szczepanik 3, Kateryna Dorogobuzowa 0, Aldona Morawiec 0.

Ślęza: Egle Sulciute 23 (5), Agnieszka Śnieżek 16 (1), Sharnee Zoll 12 (1), Chay Shegog 10, Magdalena Leciejewska 8 (2), Dorota Mistygacz 8 (2), Sandra Linkeviciene 6, Katarzyna Krężel 0.