Koszykarze Śląska Wrocław Zdobyli Mistrzostwo Polski U20

Michał Potocki
Jarosław Zyskowski
Jarosław Zyskowski Michał Potocki
Juniorzy WKS-u pokonali w finale MKS Polonię Warszawa 81:67. O wysokim zwycięstwie gospodarzy przesądziła ostatnia kwarta.

Najtrudniejszym spotkaniem w drodze do mistrzostwa był półfinałowy mecz Śląska ze Zniczem Jarosław, który ostatecznie zdobył na mistrzostwach koszykarzy do lat 20 brązowy medal. W spotkaniu 19 marca na niespełna 20 sekund przed końcem cztery wolne przestrzelił Jarosław Zyskowski, jednak w ostatniej akcji zawodnicy Znicza nie trafili i WKS szczęśliwie znalazł się w finale.

Koszykarski Śląsk Wrocław jedną nogą w PLK

Mecz o mistrzostwo, rozgrywany 20 marca przed południem w Kosynierce przy ul. Mieszczańskiej 11, również był wyrównany. Po dwóch kwartach na tablicy widniał remis po 41. W trzeciej odsłonie Śląsk wyszedł na czteropunktowe prowadzenie, a w ostatniej kwarcie odskoczył na kolejne dziesięć punktów.

Najlepsze zawody w szeregach gospodarzy rozegrali Tomasz Bodziński (24 pkt. i 9 zb.) i Jarosław Zyskowski (18 pkt.). Wśród Czarnych Koszul brylowali Damian Kalinowski (21 pkt, 11 as. i 10 zb.) oraz Aleksander Machowski (16 pkt.).