Jubileuszowa edycja Hasco-Lek Wrocław Maratonu przed nami

Paweł Witkowski
Zwycięzcą ubiegłorocznego 29. Hasco-Lek Wrocław Maratonu został Kenijczyk Vincent Kipchirchir fot. Piotr Warczak
46 dni pozostało do startu 30. edycji Hasco-Lek Wrocław Maratonu. Impreza ruszy 16 września o godzinie 9 ze Stadionu Olimpijskiego. Dla tych, którzy rozpoczęli już odliczanie czasu do największego biegowego przedsięwzięcia w stolicy Dolnego Śląska, przygotowaliśmy garść danych związanych z samą organizacją tych zawodów.

160 000 - tyle na trasie zostanie przygotowanych plastikowych kubków, z których piją maratończycy
16 000 - półtoralitrowych butelek z wodą mineralną na trasie (na mecie - 4500)
15 000 - półlitrowych butelek napojów izotonicznych na trasie (na mecie - 4500)
4000 - wynosi limit uczestników 30. edycji biegu Do wczoraj zapisało się już 3612 zawodników
3000 - kilogramów bananów będzie przygotowanych dla uczestników (ok. 15 000 sztuk)