Hokej: WTH Wrocław zdobyło wicemistrzostwo II ligi (ZDJĘCIA, FILM)

AS, IP
W finale rozgrywek II ligi grupy zachodniej WTH Wrocław zostało pokonane przez PTH Poznań 1:9.

Wynik otworzył już w 3 minucie kapitan WTH Maciej Ożóg, pokonując Kamila Łomińskiego strzałem pod poprzeczkę z bliskiej odległości. Na odpowiedź gospodarzy z Poznania kibice czekali tylko minutę – do bramki Michała Gladkiego trafił Jesper Aasa.

Do końca meczu trafiali już tylko gospodarze. Po dwa gole strzelili Steciuk, Dziuba i Aasa, a po jednym Kronblad, Mateja i Tabisz. Hokeiści z Wrocławia sporadycznie tylko zagrażali bramce PTH, dodatkowo w I tercji stracili jednego ze swoich najlepszych zawodników – Marek Stochaj opuścił lód po tym, jak został przypadkowo trafiony krążkiem w twarz.