Golf – prawdziwie egalitarny sport dla wszystkich

Artykuł sponsorowany Gradi Golf Club
Jeszcze niedawno w Polsce traktowano golf jak sport dla elit, bogatych biznesmenów oraz dobrze usytuowanych emerytów. Dziś jednak ten obraz uległ zmianie i golf stał się dyscypliną dla każdego i dla wszystkich. Coraz więcej młodych Polek i Polaków rozpoczyna swoją przygodę z golfem, choćby dlatego, że sport ten jest przepustką do najlepszych uniwersytetów w USA.

Jak zacząć grać w golfa?

To niezwykle proste! Wystarczy stawić się na Akademię Golfa, np. na polu Gradi Golf Club pod Wrocławiem, gdzie pod okiem profesjonalisty poznaje się strukturę pola golfowego, etykietę gry oraz wykonuje pierwsze uderzenia. Czy wiesz, że na początek wystarczy poznać cztery rodzaje podstawowych uderzeń kijem i można już wyruszyć na pole? Chyba w żadnym innym sporcie rozpoczęcie prawdziwej gry nie jest tak proste! Umiejętności doskonali się z lekcji na lekcję, z treningu na trening, z gry na grę. By w niedługim czasie od rozpoczęcia treningów móc wziąć udział w swoim pierwszym turnieju golfowym, choćby takim jak stworzony szczególnie dla kobiet turniej „Brunetki Bondynki, czyli…Metamorfozy”, który swoją siódmą edycję będzie miał już w dniach 14-16 sierpnia 2020r, a patronat nad nim objęły Drogerie Jasmin

Zakochaj się w polu golfowym

Tutaj czas płynie innym rytmem niż zazwyczaj. Tutaj znikają troski dnia codziennego, a najważniejsza staje się mała piłeczka na trawie. Na niej trzeba skoncentrować się w pełni. Urzekająca sceneria pola golfowego i jej harmonia z naturą, jak również 4-5 godzin zdrowego spaceru w czasie gry wymagającej bezkompromisowego skupienia i oddania, pozwalają zapomnieć o rzeczywistości, uciec od problemów dając umysłowi golfisty chwilę wytchnienia.
Krajobraz pola golfowego, śpiew ptaków, szum strumyków, szelest drzew mają wręcz kojący wpływ na duszę zarówno tych najbardziej wrażliwych na piękno, jak i tych na co dzień po prostu zabieganych, zapracowanych i zestresowanych. Golf to gra kolorów, kształtów, dźwięków… To gra wyobraźni. Piękne pole golfowe znajduje się między innymi 30 km od Wrocławia, w okolicy Hotelu & SPA Pałac Brzeźno.

Ile kosztuje gra w golfa?

Roczny kurs golfa to równowartość tygodniowego pobytu na nartach. Naprawdę. Członkostwo w klubie golfowym, jak podaje PGA Polska, to niejednokrotnie wartość karnetu na siłownię. Zestaw kijów kupisz już za 700 – 800 zł, a posłużą Ci one przez kilka lat. Dla przykładu dobre buty do joggingu to koszt około 400 zł, a czy wytrzymają takowe przez dwa-trzy lata? Kwestia pozostaje wątpliwa. Obecnie dużo klubów wychodzi z korzystnymi ofertami dla studentów, kobiet i juniorów.

Kto może grać w golfa?

Golf zyskuje na popularności. Na polach golfowych w Polsce widać napływ młodych ludzi, którzy przestali traktować tę dyscyplinę jak sport elitarny. Widuje się całe rodziny, zawzięcie rywalizujące. Jest to sport bardzo demokratyczny. Nie ma w nim faworyzowania ze względu na wiek czy płeć. Tutaj obowiązuje ta sama etykieta i dla kobiet, i dla mężczyzn. Tutaj wnuczek może rywalizować z dziadkiem, dołek w dołek, uderzenie w uderzenie. Każdy ma równe szanse na zwycięstwo.

Doświadczenie odwrotnie proporcjonalne do wyników

Reguły gry w golfa sprawiedliwie przydzielają równe szanse w walce o zwycięstwo zawodnikom w rożnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Co więcej, system handicapowy stworzony został w taki sposób, że świeżo upieczony golfista może zupełnie spokojnie zmierzyć się z doświadczonym graczem i ma szanse nie polec z kretesem! W przeciwieństwie do większości sportów, gdzie początkujący zawodnik zostaje z definicji wykluczony z gry przez bardziej doświadczonych przeciwników, w golfie to ten najsłabszy zawodnik ma największy handicap. Który inny sport pozwala zwykłemu amatorowi zmierzyć się z prawdziwym profesjonalista na równych zasadach?

Poprawa kondycji fizycznej i gimnastyka umysłu

Największy urok golfa? Kombinacja zdrowego ruchu i wyszukanej rozrywki intelektualnej. W zależności od przyjętej strategii gry i poziomu umiejętności dostarcza każdemu indywidualnie odpowiednią dawkę adrenaliny.
To dyscyplina wymagająca dużej wyobraźni i wysoko rozwiniętego zmysłu obserwacji, polegająca na głębokim przemyśleniu kolejnego kroku, a następnie dużym opanowaniu i precyzyjnej kontroli wykonania ruchu.
To nie jest sport, w którym trzeba nadążać za piłką. Zmienia ona co prawda położenie, ale nie wymaga tak dynamicznego poruszania się jak np. w tenisie. A i cel jest nieruchomy, bo przecież dołek, pozostaje w niezmienionej szerokości geograficzne.

Zapraszamy na Gradi Golf Club!
www.gradigolfclub.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto