Polecamy

5 km za 169 milionów złotych © Fot. Tomasz Hołod / Polska Press
[2/5]

5 km za 169 milionów złotych

Bez powodzenia zakończyła się próba znalezienia wykonawcy odcinka wschodniej obwodnicy Wrocławia biegnącego przez Wysoką. O unieważnieniu przetargu zadecydowała cena: jedyny oferent, firma Strabag, określił koszt wybudowania mierzącego ok. 5 km długości łącznika pomiędzy ul. Grota-Roweckiego i al. Karkonoską na prawie 169 mln zł. Urząd marszałkowski zamierzał przeznaczyć na tę inwestycję 68 mln zł.

Termin rozstrzygnięcia przetargu na odcinek biegnący przez Wysoką, której mieszkańcy zdecydowanie protestują przeciw budowie obwodnicy, był przesuwany. Zainteresowani wykonawcy przesłali kilkaset zapytań. Ostatecznie wypłynęły dwie oferty: Budimex swoją zaszyfrował tak dobrze, że urzędnikom nie udało się jej otworzyć. Rozpatrywana więc była jedynie propozycja Strabagu, która przewyższyła o 100 mln zł planowany budżet.


Wybudowany jest jeden odcinek obwodnicy, na drugi została dopiero podpisana umowa. Za budowę trzeciego fragmentu wyłoniony wykonawca zażądał dodatkowo 70 mln zł, więc postępowanie unieważniono, a czwarty od razu został wyceniony na 100 mln zł więcej niż jest przeznaczone na ten cel w budżecie województwa. Co dalej będzie z obwodnicą? Przeczytaj szczegóły w podpisach pod zdjęciami w naszej galerii

Najnowsze wiadomości

reklama