Strefa zawiodła

Marcin Indzierowski
Lotos Gdynia - AZS KK Jelenia Góra 81:59, SMS Łomianki - CCC Polkowice 48:77 Jeleniogórzanki już w pierwszej kwarcie zostały rozstrzelane przez będący na fali Lotos. CCC z juniorkami w składzie wygrało w Łomiankach.

Lotos Gdynia - AZS KK Jelenia Góra 81:59, SMS Łomianki - CCC Polkowice 48:77

Jeleniogórzanki już w pierwszej kwarcie zostały rozstrzelane przez będący na fali Lotos. CCC z juniorkami w składzie wygrało w Łomiankach.

Podopieczne Rafała Sroki - grające bez kontuzjowanej Izabeli Bogdan - od początku meczu w Gdyni broniły strefą, która w poprzednich spotkaniach regularnie przynosiła pożądane efekty. Lotos był jednak na to przygotowany i w pierwszej kwarcie gospodynie znakomicie rozbijały obronę akademiczek. Wicemistrzynie Polski w ciągu 10 minut zdobyły 30 punktów, trafiając aż 13 z 15 rzutów z gry. Druga odsłona była bardziej wyrównana, bo jeleniogórzanki kilka razy przechwyciły piłkę i zdobyły łatwe punkty z kontrataku. Lotos wciąż jednak grał na wysokiej skuteczności, dlatego o odrobieniu strat nie było mowy.
- Tym razem strefa nas zawiodła, bo zespół z Gdyni dosłownie nas rozstrzelał. Dostaliśmy lekcję koszykówki od drużyny, która jest dużo silniejsza niż w pierwszej połowie sezonu - komplementował rywala trener Sroka.
Po przerwie Kolegium zaprezentowało się trochę lepiej, choć jeleniogórzankom nie udało się wygrać nawet jednej kwarty. Były jednak momenty niezłej gry, jak choćby ostatnie trzy minuty trzeciej odsłony, wygrane przez przyjezdne 8:1.
Jako ciekawostkę dodajmy, że w Gdyni akademiczki miały aż pięć akcji 2+1. Dwukrotnie taka sztuka udała się Jocelyn Penn i Natalii Małaszewskiej, a raz Keili Beachem.
- Nie jestem zadowolona po meczach, które przegrywamy, ale uważam, że generalnie walczyłyśmy przez 40 minut i zagrałysmy na miarę naszych możliwości - powiedziała nam po spotkaniu Keila Beachem (po 13 punktów i zbiórek).
Walczący o trzecią lokatę zespół CCC pewnie pokonał w Łomiankach uczennice miejscowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wprawdzie jeszcze na początku drugiej kwarty dzięki dobrej skuteczności młodych koszykarek SMS-u w rzutach z dystansu (5/8 za 3) był remis 18:18, ale później polkowiczanki broniły znacznie lepiej. Drugą i trzecią odsłonę zawodniczki CCC wygrały łącznie różnicą aż 29 punktów. Sporo minut na parkiecie spędziły zawodniczki, które zwykle oglądają mecze z ławki rezerwowych. Dobrą skutecznością popisała się Magdalena Pietrzak, zdobywczyni 12 punktów. 4 oczka i aż 10 zbiórek zapisała na swym koncie środkowa Marta Gajewska, która podobnie jak rozgrywająca Anna Pietrzak jest absolwentką SMS-u.
- Trudno oceniać mecz, który potraktowaliśmy wybitnie szkoleniowo. Pod nieobecność Ani Szyćko i Monique Coker posłaliśmy do boku nasze juniorki starsze. Dla nich sam występ był niespodzianką, bo w lidze grały dotychczas mało. W sobotę z Cukierkami tak eksperymentować na pewno nie będziemy - stwierdził Wojciech Spisacki, drugi trener CCC.

LOTOS GDYNIA 81
AZS KK JELENIA GÓRA 59
30:15, 20:19, 13:12, 18:13
Lotos: Breitreiner 26 (4), Troina 17 (3), Kobryn 13, Leciejewska 11, Pawlak 5 (1), Veselovski 5 (1), White 4, Riuchina 0, Urbaniak 0.
AZS KK: Penn 22, Beachem 13, Małaszewska 9 (1), Scott 7, Arodź 6, Myćka 2, Gawrońska 0, Wójcik 0, Dłutowska 0, Kret 0.

SMS ŁOMIANKI 48
CCC POLKOWICE 77
15:18, 11:25, 9:24, 13:10
SMS: Błaszczak 15 (2), Tomiałowicz 9 (1), Kotnis 6, Bibrzycka 5 (1), Modelska 5 (1), Pułtorak 4, Steciuk 3 (1), Soszyńska 1, Lelek 0, Jujka 0, Sosnowska 0.
CCC: Jeziorna 16, Mills 16, M. Pietrzak 12 (2), Carvajal 9, Jasnowska 6, Bortelova 5 (1), Gajewska 4, Paździerska 4, Tomczak 3, A. Pietrzak 2.

22,8
średnio tyle punktów w ostatnich 5 meczach zdobyła Jocelyn Penn, skrzydłowa AZS KK

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?