MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sprężyna do interesów

Bartosz Chochołowski
Sztandarowy wyrób pozwala łączyć przewody na zatrzaski, bez konieczności manipulowania wkrętakiem pod sufitem. Odbiorcami innych produktów są elektrownie Wrocławska spółka kończy właśnie budowę nowej hali ...

Sztandarowy wyrób pozwala łączyć przewody na zatrzaski, bez konieczności manipulowania wkrętakiem pod sufitem. Odbiorcami innych produktów są elektrownie

Wrocławska spółka kończy właśnie budowę nowej hali produkcyjnej. Cała inwestycja – wraz z maszynami - będzie warta 10 mln zł. Po zakończeniu rekrutacji nowych pracowników zatrudnienie sięgnie 260 osób. W przyszłym roku przybędzie jeszcze 50.
Firmie szybko rośnie sprzedaż, więc jedna hala produkcyjna okazała się zbyt mała. Obok powstaje właśnie nowa. Produkcja ruszy w niej w listopadzie. Jeśli w przyszłości rozwój będzie równie szybki, to do 2010 roku powstaną dwie kolejne hale.
Firma WAGO Elwag należy w 70 proc. do niemieckiego koncernu WAGO, resztę udziałów mają czterej wrocławianie - założyciele Elwagu, którzy w 1992 roku odeszli z ówczesnego Elektromontażu.
Początkowo było to przedstawicielstwo WAGO w Polsce. Dziś WAGO Elwag to jedna z sześciu fabryk niemieckiego koncernu na świecie. Pozostałe mieszczą się w Niemczech, Szwajcarii, USA, Indiach i Chinach.
WAGO zajmuje się produkcją złączek do przewodów elektrycznych. Każdy, kto zaglądał do puszki w ścianie domu, albo zdejmował lampę z sufitu, wie, co to jest.
Zakład produkuje jednak nie tradycyjne kostki, do których wkłada się kabelki i przykręca małymi śrubkami, ale znacznie prostsze w użyciu plastikowe złączki. Kabelki trzymają sprężyny - wystarczy tylko wsunąć i po sprawie.
Asortyment firmy znajduje zastosowanie nie tylko w instalacji domowej, ale używany jest także w przemyśle. Ostatnio firma zrealizowała zamówienie dla elektrowni Kozienice.
Niektóre elementy wytwarzane są automatycznie, inne robią ludzie.
- We Wrocławiu powstają głównie te, które robią ludzie - opowiada Michał Kownacki, członek zarządu i dyrektor WAGO Elwag. - Albo są to elementy wytwarzane w niewielkich seriach, albo takie, które jeszcze nie zdobyły rynku i na razie nie opłaca się kupować maszyny do ich wytwarzania. Dzięki temu, że u nas produkcja jest półautomatyczna, potrzebujemy wielu pracowników.
Firma poszukuje głównie pracowników fizycznych. Nie jest to szczególnie ciężka praca, więc przyjmowane są kobiety.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto