Śląsk Wywiózł Zwycięstwo Z Chorzowa

Diaz zdobył jedynego gola spotkania chorzów
W spotkaniu 12 sierpnia Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe z Ruchem Chorzów 1:0 i został liderem T-Mobile Ekstraklasy.

W trzeciej kolejce T-Mobile Ekstraklasy WKS rozegrał pierwsze wyjazdowe spotkanie w sezonie. Po remisie z Górnikiem Zabrze i zwycięstwie z ŁKS-em na stadionie przy ul. Oporowskiej tym razem wrocławianie wywieźli trzy punkty z Chorzowa.

Zobacz: Tako rzecze Orest Lenczyk: G...wno, money, money... i stadion na Maślicach

Pierwsze minuty meczu należały do gospodarzy, którzy jednak strzelali obok bramki Kelemena. Spotkanie szybko się wyrównało, bo goście przeprowadzali liczne kontrataki, zakończone zwykle niecelnymi strzałami.

W drugiej połowie inicjatywę przejął Śląsk. Voskampa zmienił Diaz, który  kilka razy sprawdził czujność bramkarza gospodarzy. Perdijic miał jednak świetny dzień i skutecznie bronił swojej bramki. Skapitulował dopiero w 88. minucie, gdy po podaniu Mili Diaz strzelił z bliskiej odległości. Chorzowianie nie zdołali już wyrównać. Śląsk wskoczył na pierwsze miejsce ligowej tabeli.

Trenerowi Wojskowych mecz się nie podobał, ale cieszył się z wygranej.
- Mecz można określić jako brzydki, w którym było dużo chaotycznych akcji - oceniał Orest Lenczyk. - O losach tego spotkania mogła zadecydować jedna akcja, jeden stały fragment gry. Nam udało się tego uniknąć. Mecz toczył się w kierunku remisu, ale strzeliliśmy gola, którym daje nam radość ze zwycięstwa.

Szkoleniowiec gospodarzy przyznał, że jego drużynie trudno gra się ze Śląskiem.
- Zwyciężyła taktyka, bo ani my ani Śląsk nie chcieliśmy się odkryć - komentował Waldemar Fornalik. - Są takie pary drużyn w Ekstraklasie, że choćby nie wiem jak się układał mecz, to bardzo ciężko wyrwać jakiekolwiek punkty. Właśnie tak ciężko gra się nam ze Śląskiem.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Cristian Omar Diaz (88).

Żółte kartki - Ruch: Rafał Grodzicki, Marcin Malinowski, Andrej Komac, Łukasz Janoszka.
Śląsk: Dariusz Pietrasiak, Łukasz Madej.

Ruch Chorzów: Matko Perdijic - Igor Lewczuk, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski - Wojciech Grzyb (63. Jakub Smektała), Marcin Malinowski, Gabor Straka, Andrej Komac (61. Paweł Lisowski, 72. Paweł Abbott), Łukasz Janoszka - Arkadiusz Piech.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Piotr Celeban, Dariusz Pietrasiak, Marek Wasiluk, Amir Spahic - Łukasz Madej, Rok Elsner, Sebastian Mila, Mateusz Cetnarski (85. Waldemar Sobota), Piotr Ćwielong (46. Dariusz Sztylka) - Johan Voskamp (63. Cristian Omar Diaz).

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!