Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe z Podbeskidziem (ZDJĘCIA)

Jakub Guder
Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 21.12.2015
Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 21.12.2015 Łukasz Klimaniec
Śląsk Wrocław pokonał w wyjazdowym spotkaniu Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 i wyszedł ze strefy spadkowej. Był to ostatni mecz Śląska w tym roku i pierwsza wygrana WKS-u w Bielsku w Ekstraklasie.

Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie dominowali goście, którzy szybko udokumentowali to bramką Petera Grajciara, który po podaniu Jacka Kiełba płaskim strzałem pokonał Zubasa. Śląsk spokojnie mógł przed przerwą podwyższyć prowadzenie, ale brakowało skuteczności.

W drugiej części z każdą minutą Podbeskidzie zyskiwało przewagę. Wrocławianie się cofnęli, ale świetnie grał duet stoperów Celeban - Kokoszka. Sytuacja się skomplikowała, gdy za drugą żółtą kartkę wyleciał z boiska Grajciar. Bielszczanie atakowali jednak chaotycznie i nie potrafili wykorzystać ponad 10 min gry w przewadze. Bilans Szukiełowicza w lidze jest zatem bardzo dobry - dwa mecze i dwie wygrane.