Michał Potocki
Qa'rraan Calhoun wyróżniał się w meczu z ŁKS-em
Qa'rraan Calhoun wyróżniał się w meczu z ŁKS-em Michał Potocki
5 stycznia w Orbicie WKS pokonał łodzian w 20. kolejce PLK.

Śląsk rozpoczął rok 2012 od zwycięstwa nad najsłabszą drużyną ligi. Trudno nie było. Pierwsze punkty meczu zdobył Piotr Niedźwiedzki, a prowadzenie ani razu nie przeszło w ręce ŁKS-u.

Hala Orbita zapełniła się kibicami w połowie. Fani wrocławskiego basketu byli spokojni o wynik i prócz kilkudziesięcioosobowej grupki raczej nie przejmowali się dopingiem, choć kilka razy trybunami przeszła słaba "meksykańska fala".

Podopieczni Miodraga Rajkovica byli lepsi w każdym elemencie gry: lepiej rzucali z pola, więcej zbierali i byli skuteczniejsi na linii rzutów wolnych. Pierwszą kwartę spokojnie wygrali 21:13, drugą już tylko punktem, a trzecią przegrali dwoma oczkami.

W pewnym momencie ŁKS doszedł zielono-biało-czerwonych na osiem punktów, jednak kilka celnych rzutów z dystansu ostudziło zapał gości. Ostatnią kwartę gospodarze wygrali 21:7, a cały mecz 71:49.

Zobacz zdjęcia z meczu Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź

Obaj trenerzy zagrali pełnymi składami. W szeregach wrocławian tylko dwóch koszykarzy nie zdobyło punktów. Najlepiej wśród gości zagrali Qa'rraan Calhoun (12 pkt. i 5 zb.) oraz Slavisa Bogavac (12 pkt. i 6 zb.). W przeciwnej drużynie najlepiej wypadł Jakub Dłuski (po 8 pkt. i zb.) .

W kolejnym meczu w Orbicie, 8 stycznia o godz. 18., wrocławianie spotkają się z Anwilem Włocławek. 11 stycznia zagrają natomiast z liderem rozgrywek, Treflem Sopot.