Siatkarze z Jeleniej Góry bez medalu w I lidze dolnośląskiej. Mimo wszystko zaliczyli udany sezon

Przemysław Kaczałko
To był udany sezon w wykonaniu siatkarzy Karkonoskiego Klubu Siatkarskiego Jelenia Góra, którzy w dwumeczu o brązowe medale ulegli ekipie SPS Modeko Brzeg Dolny. Emocji w ostatnim meczu nie brakowało.

Pierwsze spotkanie o brązowe medale padło łupem zespołu z Brzegu Dolnego (3:0), ale kibice zgromadzeni w hali Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze liczyli na zwycięstwo i złoty set o medale. W pierwszej partii było mnóstwo emocji. W grze na przewagi oba zespoły co chwilę miały piłkę setową, ale dopiero przy stanie 32:33 goście rozstrzygnęli tę część meczu. W drugim secie jeleniogórzanie gładko wygrali 25:16 i miejscowi kibice uwierzyli w końcowy sukces. Jak się okazało, dwie kolejne partie gładko padły łupem przyjezdnych i mecz zakończył się wynikiem 1:3.

Przypomnijmy, po rundzie zasadniczej SPS Modeko Brzeg Dolny był liderem (40 pkt. W 16 meczach), a KKS Jelenia Góra zakończył tę część sezonu na 3. miejscu (34 pkt.). W półfinale baraży jeleniogórzanie dwukrotnie ulegli MUKS Ziemi Milickiej Milicz po 0:3.