Sensacji nie było - Puchar Europy FIBA: Dexia - Era Śląsk 84:66

(ML)
Kevin Fletcher zaliczył 12 punktów i 10 zbiórek, ale zwycięstwa wrocławianom nie zapewnił.  FOT. WOJTEK WILCZYÑSKI
Kevin Fletcher zaliczył 12 punktów i 10 zbiórek, ale zwycięstwa wrocławianom nie zapewnił. FOT. WOJTEK WILCZYÑSKI
Niespodzianką był już skład wyjściowej piątki Śląska, w której trener Jankowski Swansona zastąpił Skibniewskim. W pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili wprawdzie 7:1, ale ostatecznie wrocławianie zniwelowali straty do ...

Niespodzianką był już skład wyjściowej piątki Śląska, w której trener Jankowski Swansona zastąpił Skibniewskim. W pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili wprawdzie 7:1, ale ostatecznie wrocławianie zniwelowali straty do 2 punktów (13:15). O wyniku przesądziła druga odsłona, którą Belgowie (w dużej mierze dzięki skutecznej grze byłego gracza Turowa – Chrisa Younga – w całym meczu), wygrali aż 26:12. W trzeciej kwarcie wrocławianie początkowo przejęli inicjatywę i zmniejszyli straty do 8 oczek, jednak końcówka ponownie należała do Dexii, która utrzymała 16-punktową przewagę (65:49). W pierwszych minutach czwartej odsłony prowadzenie urosło do 20 oczek i w praktyce było po meczu.
Za tydzień wrocławianie podejmą we własnej hali rosyjski Lokomotiw Rostow – faworyta naszej grupy.