Polacy Pokonali Francuzów Na Me U18 [Foto]

Polska vs. Francja ME U18 (30 lipca Orbita Wrocław)
Polska vs. Francja ME U18 (30 lipca Orbita Wrocław) Michał Potocki
30 lipca w Orbicie Polska wygrała z Francją 70 - 66.

30 lipca po południu w Orbicie Polacy podejmowali Francuzów w meczu dającym możliwość gry o piąte miejsce Mistrzostw Europy U18.

Zobacz: Koszykarskie Mistrzostwa Europy U18 we Wrocławiu [serwis specjalny]

Wynik otworzyli Francuzi. Początkowo drużyny grały kosz za kosz. Polacy byli skuteczni tylko w strefie podkoszowej, co przy celnych rzutach z dystansu Francuzów dało im niewielką przewagę. Kwarta zakończyła się wynikiem 14-18 dla trójkolorowych.

W drugiej odsłonie biało-czerwoni zdecydowanie lepiej rozgrywali atak pozycyjny. Po "trójce" trafili Michalak, Koelner, Niedźwiedzki i Szymkiewicz. Mieli parę prostych strat, ale to Francuzi częściej się gubili, co gospodarze wykorzystywali, skutecznie kończąc kontry. Te odsłonę wygraliśmy dziewięcioma punktami. W połowie meczu tablica pokazała wynik 36 -31 dla gospodarzy.

Po zmianie stron boiska gra nadal była wyrównana. Obie strony decydowały się na szybkie i dynamiczne akcje. Po stronie gości punktowali głownie Jean-Charles i Invenizzi. Polacy grali za to zespołowo. Obie drużyny zdobyły w tej części po 19 punktów.

W ostatniej kwarcie ciężar gry wziął na siebie Ponitka, który zdobył w niej 10 oczek. Na minutę przed końcem Francuzi doszli biało-czerwonych na dwa punkty, ale w ataku nie mylił się lider ekipy Szambelana. Polacy wygrali 70 - 66. 31 lipca zagrają o piąte miejsce z Litwą.

Zobacz zdjęcia z meczu Polska - Francjia 30 lipca w Orbicie.

Polaków do zywcięstwa poprowadził Ponitka (21 pkt. i 10 zb.), a najlepiej wspierali go Karnowski (10 pkt. i 8 zb.) oraz Michalak (13 pkt i 6 zb.). Wśród Francuzów wyróżnili się Jean-Charles (18 pkt. i 7 zb.) oraz Invernizzi (17 pkt.).
Zobacz zdjęcia z meczu Polska - Francja 30 lipca w Orbicie.