Pogrom w pierwszej połowie

red.
Kolejna porażka koszykarek CCC Polkowice. Emocje w Krakowie skończyły się w pierwszych 20 minutach, gdy wygrana Wisły nie była już zagrożona W Krakowie nie było niespodzianka.

W Krakowie nie było niespodzianka. Shannon Johnson, amerykańska złota medalistka z Aten, grała tylko 14 minut (w tym czasie zaliczyła 6 punktów i aż 10 asyst), ale to wystarczyło by wygrana podopiecznych trenera Arkadiusza Konieckiego była pewna i niezagrożona.
Już pierwsze minuty ustawiły przebieg gry. Gospodynie prowadziły 21:8 (8 minuta) i 50:20 (18 minuta). W trzeciej kwarcie rozpędzone Wiślaczki nie zwalniały tempa i powiększały przewagę. W 26 minucie prowadziły nawet różnicą 37 oczek (72:35) i zanosiło się na deklasację polkowiczanek. Ostatnia kwarta - wyraźnie wygrana przez CCC - zmniejszyła trochę rozmiary porażki, ale nie mogła odwrócić losów całego spotkania.
- Przed przerwą mój zespół spisywał się bardzo słabo. Właściwie była to po prostu juniorska koszykówka. Podstawowe zawodniczki sprawiały wrażenie mocno stremowanych i obawiałem się nawet, że Wisła zmiecie nas z parkietu. Dopiero w końcówce odrobiliśmy część strat. Muszę przyznać, że jest mi wstyd za pracę, jaką wykonały w tym spotkaniu moje zawodniczki. I wyciągnę z tego meczu konsekwencje - mówił po spotkaniu mocno rozgoryczony trener CCC, Andrzej Nowakowski.