Mamy lidera

Paweł Pluta
Tak cieszyły się siatkarki Impelu Gwardii Wrocław po zwycięstwie nad Budowlanymi Fot.  Tomasz Hołod,
Tak cieszyły się siatkarki Impelu Gwardii Wrocław po zwycięstwie nad Budowlanymi Fot. Tomasz Hołod,
Rewelacyjny beniaminek zatrzymany. Popisy Katarzyny Mroczkowskiej. Stawką pojedynku siatkarek Impel Gwardii Wrocław z Budowlanymi Toruń był fotel lidera I ligi.

Rewelacyjny beniaminek zatrzymany. Popisy Katarzyny Mroczkowskiej.

Stawką pojedynku siatkarek Impel Gwardii Wrocław z Budowlanymi Toruń był fotel lidera I ligi. Rewelacyjny beniaminek był do tej pory niepokonany, ale mimo wszystko faworytem tego spotkania były gwardzistki.
Wrocławianki zaczęły nerwowo i przegrywały 0:4. Chwilę później na tablicy wyników był już remis po 5, ale to nie był koniec dobrej gry gwardzistek, które zdecydowanie dominowały na parkiecie i kontrolowały wynik pierwszego seta (15:10, 20:14), którego wygrały 25:17. W drugiej partii walka była bardziej zacięta, raz na prowadzeniu była Gwardia (8:6), to znów Budowlani (9:8). Przy stanie 19:18 dla gości na parkiecie rozpoczął się popis Katarzyny Mroczkowskiej. Kilka ataków i blok 26-letniej środkowej Gwardii wyprowadziło gospodynie na prowadzenie 23:19, którego nie oddały już, zwyciężając ostatecznie 25:20.
W trzecim secie zespół beniaminka wyraźnie się pogubił, a gwardzistki nie zwalniały tempa. Bardzo szybko zdobyły bezpieczną przewagę (6:1, 17:9) i wygrały gładko 25:16.
- Mieliśmy momenty lepsze i gorsze, ale dziewczyny stanęły w 100 procentach na wysokości zadania. Małymi krokami realizujemy nasz cel, czyli awans. Teraz możemy cieszyć się z 1. miejsca w tabeli - mówi Rafał Błaszczyk, trener Impelu Gwardii. Za tydzień wrocławianki zagrają w Pszczynie, a kibiców i dzieci zapraszamy już teraz na siatkarskie mikołajki w hali Orbita (9 grudnia o godz. 15), przy okazji meczu z SMS Sosnowiec.