Jak do kaczek

Michał Karpiński
Inauguracja Ligi Mistrzów. Wygrana odmienionej Chelsea nad Werderem 2:0 Jeszcze do przerwy Wojciech Kowalewski mógł być zadowolony. W Monachium Spartak remisował z Bayernem 0:0.

Inauguracja Ligi Mistrzów. Wygrana odmienionej Chelsea nad Werderem 2:0

Jeszcze do przerwy Wojciech Kowalewski mógł być zadowolony. W Monachium Spartak remisował z Bayernem 0:0. Po przerwie do jego drużyny strzelano jednak jak do kaczek. Skończyło się porażką 0:4

Jeden z głównych faworytów rozgrywek, Chelsea, zaskoczyła nowym ustawieniem. Jose Mourinho przeciwko Werderowi zrezygnował z gry na skrzydłowych i środkowego napastnika. Postawił na dwóch atakujących: Andrija Szewczenkę i Didiera Drogbę. Na bokach królować mieli głównie lewy obrońca Ashley Cole oraz przesunięty ze środka pomocy na prawą stronę Michael Essien. I właśnie reprezentant Ghany siał najwięcej zamętu w szeregach Werderu. Strzelił pierwszą bramkę i stwarzał kolegom szanse na następne. Drugie trafienie zaliczył trzeci po Cole’u i Szewczence nowy gracz The Blues – Michael Ballack, wykorzystując rzut karny po faulu na Drogbie.
Werder poniósł porażkę, ale pokazał pazury. Na bramkę polował Mirosław Klose. Postawiony na nogi w błyskawicznym tempie przez lekarzy napastnik w jednej z akcji trafił w poprzeczkę. Po wczorajszych meczach w grupie A prowadzi jednak Barcelona, która grając na luzie rozgromiła Lewskiego Sofia 5:0.
We wtorek zaprezentowało się trzech Polaków, ale niestety żaden z nich nie cieszył się ze zwycięstwa. Wojciech Kowalewski, który nie mógł się doczekać debiutu w Lidze Mistrzów, mógł być zadowolony tylko do przerwy. Jego Spartak remisował z Bayernem 0:0. Po zmianie stron nie było już tak różowo. Polak co kilkanaście minut sięgał do siatki i Spartak przegrał z Bayernem aż 0:4. Mariusz Lewandowski zagrał na pozycji stopera w spotkaniu Szachtara z Romą. Pogromcy Legii nie dali jednak rady rzymianom i także ulegli 0:4. Tylko w nieco lepszym humorze może być Michał Żewłakow. Prawy obrońca Olympiakosu przez pewien okres meczu bronił remisu 2:2. W końcówce jednak Valencia nie miała dla Greków litości i zwyciężyła 4:2.
WYNIKI
Grupa A
* Chelsea Londyn – Werder Brema 2:0 (1:0). Essien (24), Ballack (68-k.).
* FC Barcelona – Lewski Sofia 5:0 (2:0). Iniesta (7), Giuly (39), Puyol (49), Eto’o (58), Ronaldinho (90).

Grupa B
* Sporting Lizbona – Inter Mediolan 1:0 (0:0). Caneira (64).
* Bayern Monachium – Spartak Moskwa 4:0 (0:0). Pizarro (48), Santa Cruz (58), Schweinsteiger (71),
Salihamidzić (84).

Grupa C
* PSV Eindhoven – Liverpool 0:0.
* Galatasaray – Bordeaux 0:0.

Grupa D
* Olympiakos Pireus – Valencia 2:4 (1:2). Konstantinou (28), Castillo (65) – Morientes 3 (34, 39, 90), Albiol (84).
* Roma – Szachtar Donieck 4:0 (0:0). Taddei (67), Totti (76), Rossi (79),