Iskra prysła

Robert Radczak
ZGORZELEC Przez trzy kwarty koszykarze Turowa męczyli się z przeciętnym zespołem Tytana Iskry Częstochowa. - Mam dość tego, że we własnej hali dopiero w końcówce zapewnimy sobie zwycięstwo - irytował się po ...

ZGORZELEC

Przez trzy kwarty koszykarze Turowa męczyli się z przeciętnym zespołem Tytana Iskry Częstochowa. - Mam dość tego, że we własnej hali dopiero w końcówce zapewnimy sobie zwycięstwo - irytował się po wygranym meczu 76:61 Radosław Czerniak, trener zgorzeleckiego pierwszoligowca.

W pierwszych minutach meczu koszykarze Turowa mieli problemy z przebiciem się pod kosz gości. Tablice zdominował najlepszy zbierający I ligi Przemysław Migała, z którym Marcin Kuzian nie był w stanie sobie poradzić. Do tego zawodnicy Tytana trafiali z dystansu, dzięki czemu w 5 min. wygrywali 10:4. Strzelecką niemoc gospodarzy przerwał w końcu Grzegorz Mordzak, który indywidualnymi akcjami i punktami (11) wyprowadził w 8 min. swoją ekipę na pierwsze prowadzenie 17:16. Oba zespoły wielką wagę przykładały do obrony, przy czym zdobywanie punktów szło im jak po grudzie. Gra toczyła się zrywami i to one w II kwarcie odwracały wynik. Najpierw Dariusz Szynkiel zdobył pod rząd 7 punktów i dał w 6 min. Iskrze prowadzenie 27:26, a po dwóch akcjach Sławomira Nowaka było dwie minuty później 30:27. Totalny chaos na parkiecie lepiej zdołali wykorzystać goście, którzy schodzili na przerwę przy minimalnym prowadzeniu 32:31.
Po długiej przerwie niewiele się jednak zmieniło, bo każdą mozolnie wypracowaną przewagę Turów błyskawicznie trwonił i po 30 min. prowadził zaledwie 45:43. Gorąco zrobiło się na początku IV kwarty, kiedy doskonale znany z występów w Górniku Wałbrzych Rafał Motyl doprowadził do remisu (45:45). Na szczęście świetna gra środkowego Turowa Dariusza Skowrońskiego, który nie tylko zbierał piłki (4 w ataku i 6 w obronie), ale także je przechwycał (5) i punktował, została poparta przez resztę zespołu i na 5 min. przed końcową syreną było jasne, że sensacji w Zgorzelcu nie będzie.

***
Turów Zgorzelec - Tytan Iskra Częstochowa 75:61 (21:18, 10:14, 14:11, 30:18)
Turów: Mordzak 22 (4x3), Czerwonka 16, Nowak 15, Kuzian 2, Zabłocki 2 oraz Skowroński 14, Zych 2, Stokłosa 1, Gajewski 1, Żak.
Tytan: Szynkiel 15 (3x3), Miękus 11 (1x3), Koczwara 6 (1x3), Migała 6, Sośniak 5 (1x3) oraz Nogalski 8 (1x3), Woldan 6, Motyl 4, Saran, Trepka.