Gwardzistki rozbiły beniaminka

Paweł Pluta
Liderki I ligi, siatkarki Impel Gwardii Wrocław nie zwalniają tempa i wygrały już ósmy mecz z rzędu w walce o powrót do LSK. Tym razem podopieczne Rafała Błaszczyka, zgodnie z oczekiwaniami, nie miały najmniejszych ...

Liderki I ligi, siatkarki Impel Gwardii Wrocław nie zwalniają tempa i wygrały już ósmy mecz z rzędu w walce o powrót do LSK. Tym razem podopieczne Rafała Błaszczyka, zgodnie z oczekiwaniami, nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem beniaminka - PLKS Pszczyna.
Drużyna ze Śląska jest czerwoną latarnią pierwszoligowej tabeli i mimo atutu własnej hali, nie miała argumentów, by sprostać wrocławiankom. Tym bardziej że gwardzistki przystąpiły do spotkania z outsiderem bardzo skoncentrowane. Efektem było tylko 12 punktów, jakie ugrały w pierwszym secie gospodynie tego jednostronnego widowiska. W drugiej partii liderki tabeli pozwoliły zdobyć rywalkom 19 oczek. Gwardzistki nie dały też pograć beniaminkowi w trzecim secie (25:16), zakończonym atakiem w drugie tempo Joanny Koprowskiej.
W najbliższą niedzielę (9.12) wrocławianki podejmą w hali Orbita (godz. 15) SMS Sosnowiec i powinny zdobyć kolejny komplet punktów.
Przy tej okazji sekcja siatkówki kobiet wraz ze Stowarzyszeniem Promocji Sportu FAN, organizują już 3. edycję "Siatkarskich Mikołajek". Organizatorzy zapraszają do Orbity całe rodziny już na godzinę przed tym pojedynkiem. W trakcie meczu przewidywane są liczne konkursy oraz odwiedziny Świętego Mikołaja, który w przerwach poczęstuje dzieci słodyczami i przekaże drobne upominki.Także po meczu siatkarki Impel Gwardii rozdadzą dzieciom słodycze i prezenty.

I liga siatkarek
PLKS Pszczyna - Impel Gwardia Wrocław 0:3 (12:25, 19:25, 16:25)
Gwardia: Kupisz, Solipiwko, Mroczkowska, Toborek, Barańska, Koprowska, Krzos (libero) - Haładyn, Starzyk, Efimienko, Jagiełło.
Inne mecze 9. kolejki: Budowlani Toruń - Wisła Kraków 0:3 (21:25, 25:27, 23:25), Chemik Police - Piast Szczecin 0:3 (17:25, 22:25, 21:25), Politechnika Częstochowa - Sokół Chorzów 0:3 (23:25, 23:25, 21:25), Skra Bełchatów - KSZO Ostrowiec Św. 3:1 (25:12, 25:21, 23:25, 25:16), SMS Sosnowiec - pauzował.
1. Impel Gwardia 9 24 25:6
2. Piast Szczecin 9 22 24:11
3. Budowlani Toruń 9 20 21:11
4. Wisła Kraków 8 19 22:9
5. Sokół Chorzów 9 16 18:15
6. Skra Bełchatów 9 13 17:18
7. Politechnika 9 10 14:19
8. KSZO Ostrowiec 9 10 15:21