Gwardzistki Rozmontowały Organikę 3:0 [Foto]

Impel Gwardia Wrocław vs. Organika Budowlani Łodź 11.10.2011 Wrocław
Impel Gwardia Wrocław vs. Organika Budowlani Łodź 11.10.2011 Wrocław Michał Potocki
Gwardia łatwo pokonała łodzianki we Wrocławiu. Publiczność bawiły też cheerleaderki. Zobacz zdjęcia z Orbity.

Na inaugurację sezonu PlusLigi Kobiet 11 października do wrocławskiej Orbity przyszło prawie trzy tysiące fanów siatkówki. Widowisko nie było może porywające, ponieważ wrocławianki kontrolowały całe spotkanie i szybko rozprawiły się z przyjezdnymi, ale publiczność i tak dobrze się bawiła.

Mecz był wyrównany tylko do pierwszej przerwy technicznej, na którą siatkarki schodziły przy stanie 8:7 dla wrocławianek. Gospodynie wygrały go 25:20.

Druga odsłona to egzekucja na Organice Budowlanych Łódź. Gwardzistki prowadziły już 8:2 i 16:8, by wygrać czternastoma oczkami. Wrocławianki świetnie zagrały pod siatką, gdzie ataki przyjezdnych skutecznie blokowały Arielle Wilson i Monika Czypiruk. W ataku brylowały natomiast Katarzyny: Mroczkowska i Jaszewska.

W ostatnim secie nic się nie zmieniło. Podopieczne Rafała Błaszczyka gładko poradziły sobie z łodziankami i wygrały trzecią część spotkania 25:15. Najlepszą zawodniczką spotkania (MVP) została wybrana Mroczkowska.

Zobacz zdjęcia z meczu Impel Gwardii i występów Cheerleaders Wrocław

Emocji kibicom dawały skuteczne akcje Gwardzistek, ale zabawiały ich również wrocławskie cheerleaderki w obcisłych trykotach. Dziewczyny tańczyły na parkiecie w prawie każdej przerwie.

Impel Gwardia Wrocław - Budowlani Organika Łódź 3:0 (25:20, 25:11, 25:15)

Gwardia: Jaszewska 9, Efimienko, Mroczkowska 14, Czypiruk 10, Wilson 14, Haładyn 5, Krzos (libero) oraz Rosner, Folta 1.

Organika: Mirek 9, Rousseaux 1, Kosek 8, Ciesielska (libero), Kwiatkowska 2, Golec 3, Bryda 4, Mróz 2, De Paula 5, Grbac 1 oraz Mikołajewska, Wójcik.

Następny mecz u siebie wrocławianki rozegrają 19 października o godz. 18. ze Stalą Mielec. Wcześniej, 17 października, czeka je wyjazdowe spotkanie z drużyną KS Pałac Bydgoszcz.