Cenne punkty

Paweł Pluta
Dobra gra w obronie zapewniła Chrobremu zwycięstwo
W ostatniej tegorocznej kolejce ekstraklasy bardzo cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni Chrobrego Głogów, którzy we własnej hali pokonali AZS AWFiS Gdańsk 26:24.

Początek spotkania nie układał się po myśli głogowian, którzy między 7 a 14 minutą nie zdobyli ani jednej bramki, tracąc siedem goli. Trener Jarosław Cieślikowski poprosił o czas, ale na niewiele to się zdało, bo w 20 min gospodarze przegrywali jeszcze 5:11. Na szczęście siódemka Chrobrego przebudziła się i nie pozwoliła już na więcej akademikom z Gdańska. Przez kolejne minuty gospodarze odrabiali straty, by tuż przed przerwą doprowadzić do remisu 13:13.

W drugiej odsłonie dobrą partię w bramce gospodarzy rozegrał Sebastian Zapora. Poprawnie zaczęła też funkcjonować obrona głogowian, a w ataku skuteczny był Grzegorz Piotrowski, który wyprowadził Chrobrego na prowadzenie 16:15. W 45 min gospodarze prowadzili już 22:18 i choć pozwolili jeszcze gdańszczanom na "skrócenie" wyniku do dwóch bramek, to do końcowej syreny kontrolowali już przebieg wydarzeń na parkiecie.
Równie ważne 2 punkty przywieźli z wyprawy do Olsztyna szczypiorniści Miedzi Legnica. Podopieczni Edwarda Strząbały wygrali z miejscowym Travelandem 27:26, a zwycięską bramkę zdobył na 15 sekund przed końcem Piotr Będzikowski.
Teraz w rozgrywkach ekstraklasy nastąpi przerwa do 2 lutego - ze względu na finały mistrzostw Europy w Norwegii (17-27 stycznia).

Ekstraklasa piłkarzy ręcznych
Traveland Olsztyn - Miedź 26:27 (13:12)
Miedź: Kotliński, Kiepulski - Żmurko 2, Skalski 1, Adamuszek 6, Będzikowski 4, Fabiszewski 7, Grębosz 3, Szabat 1, Rosiak3.
AMD Chrobry Głogów - AZS AWFiS Gdańsk 26:24 (13:14)
Chrobry: Musiał, Zapora, Pitoń - Nyćkowiak, Paluch, Marciniak, Światała 3, Piotrowski 9, Kuta, Szymyślik 4, Piwko 3, Łuczyk 2, Kłosowski 4, Wita 1.
Inne mecze 12. kolejki: Interferie Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 29:28 (15:14), Wisła Płock - Elbląg 30:25 (16:11), Azoty - Vive 32:31 (17:18), Olimpia - Focus 25:23 (12:11).
1. Wisła Płock 16 26 515-413
2. Interferie Zagłębie 16 26 508-423
3. Focus Piotrków Tryb. 16 21 454-455
4. Vive Kielce 16 18 490-454
5. MMTS Kwidzyn 16 18 449-416
6. Azoty Puławy 16 18 444-442
7. Miedź Legnica 16 16 414-473
8. Chrobry Głogów 16 12 416-438