Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Welodrom w skali mikro i makro: dyskusja i film (ZOBACZ)

red
materiały organizatora
"Welodrom w skali mikro i makro" to hasło spotkania, na które zaprasza w sobotę (23 sierpnia) BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej (we współpracy z BIKE DAYS Festiwalem Filmów Rowerowych) – w ramach 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH.

Welodrom w skali mikro i makro – panel dyskusyjny połączony z pokazem filmowym,
w ramach 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH, planowany jest w sobotę, 23 sierpnia o godz. 18 w galerii Awangarda BWA Wrocław przy ul. Wita Stwosza 32.

Welodrom dla aktywnych

Welodrom(którego siedziba mieści się przy ul. Żmigrodzkiej 243) jest symbolem różnych działań. Będą o tym dyskutować aktywiści i działacze z Wrocławia, Katowic i Warszawy. Spotkanie dopełni pokaz dokumentalnego filmu The Impossible Hour.

W czasie spotkania uczestnicy będą dyskutować o współczesności i historii wrocławskiego toru kolarskiego. Welodrom jest metaforą dla działań sportowych, społecznych i kulturowych. Model działania oraz przybliżona historia toru na Poświętnem, a także historia innych, nieistniejących wrocławskich torów, posłużą jako przykład w dyskusji nad samoorganizacją, siłą sprawczą i autentyczną rolą aktywizmu.

Do panelu dyskusyjnego zaproszeni zostali działacze i aktywiści z Warszawy, Katowic i Wrocławia: Arek Gruszczyński (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Bemowskie Centrum Kultury), Paweł Jaworski (katowicki kolektyw Miastoprojekt), Stanisław Szumski (fundacja Vlepvnet / Galeria V9), Adam Jastrzębski (fundacja Vlepvnet / Galeria V9), Dominika Łabądź (artystka i aktywistka związana z Grupą Mniej, Galerią U, CRK). Całość poprowadzi Paweł Jarodzki, artysta i główny kurator BWA Wrocław.

– Zastanawiamy się, jak ważne jest doświadczenie welodromu w mikroskali, czyli treningowa powtarzalność, poszukiwanie idealnego rytmu, transowa donkiszoteria jednostkowej rywalizacji z czasem – mówi Dominika Łabądź, inicjatorka panelu – Spoglądamy także na welodrom w skali mikro jako doświadczenie mieszkańców miasta Wrocławia, którzy w dużej mierze nie zdają sobie sprawy z istnienia takiego obiektu. Debata odbędzie się w nietypowej formule stając się po części akcją performatywną, w której punkt ciężkości z rozmowy jako niedziałania zostanie przesunięty na działanie, czyli źródło aktywizmu.

Po panelu odbędzie się pokaz filmowy z kolekcji BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych. Zaprezentowany zostanie duński dokument The Impossible Hour (Den umulige time, 1974), w reżyserii Jřrgena Letha, który opowiada o podejściu kolarza Ole Rittera do pobicia rekordu świata w jeździe godzinnej. Film (na zdjęciach kadry z filmu) będzie pokazywany z polskimi napisami.
Wstęp na panel i pokaz filmowy bezpłatny.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto