Zwycięska defensywa

(PG)
– Uwaga panowie, podaję piłkę – zdaje się krzyczeć do kolegów Marcin Salomonik z Górnika.   FOT. dariusz gdesz
– Uwaga panowie, podaję piłkę – zdaje się krzyczeć do kolegów Marcin Salomonik z Górnika. FOT. dariusz gdesz
Zwycięstwem z ostanią w tabeli Tarnovią koszykarze Górnika zakończyli rozgrywki w roku 2006. W kolejny wejdą jako wicelider rozgrywek. Gdyby taki stan aktualny był nie tylko na koniec roku, ale też na zakończenie sezonu ...

Zwycięstwem z ostanią w tabeli Tarnovią koszykarze Górnika zakończyli rozgrywki w roku 2006. W kolejny wejdą jako wicelider rozgrywek. Gdyby taki stan aktualny był nie tylko na koniec roku, ale też na zakończenie sezonu zasadniczego – nastroje w Wałbrzychu byłyby bardzo optymistyczne.
– Zagraliśmy dobrze w obronie i słabiej w ataku. Stąd tak niski wynik. Dopóki jednak nasza obrona jest na tyle dobra, że pozwala nam zwyciężać, nie robię z tego problemu – mówił trener Górnika Radosław Czerniak.

Jego podopieczni prowadzili praktycznie przez całe spotkanie (tylko w drugiej kwarcie goście na chwilę objęli prowadzenie 20:17). Uzyskana przez wałbrzyszan po pierwszej kwarcie przewaga sześciu punktów przed długą przerwą zmalała co prawda do czterech oczek, ale rozbili oni przeciwników w trzeciej odsłonie. Odskoczyli wtedy na 50:35. Miało to decydujący wpływ na końcowy sukces Górnika.
– Nawet przez chwilę nie obawiałem się o wynik spotkania – zapewniał Czerniak.
Wałbrzyski szkoleniowiec mógł pozwolić sobie na eksperymenty, zestawiając nietypowe piątki z myślą o potyczkach z groźniejszymi przeciwnikami.