Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu lidzbarskiego w okręgach nr 1, 2, 3
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu lidzbarskiego w okręgach nr 1, 2, 3, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu lidzbarskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KORZENIEWSKI Kamil: pozycja 1 : 2,41% (960 głosów)
- ŻYLIŃSKA Maria: pozycja 2 : 2,41% (960 głosów)
- WAROT Dariusz Stanisław: pozycja 3 : 2,41% (960 głosów)
- SZCZEBIOT Elwira Teresa: pozycja 4 : 2,41% (960 głosów)
- KAJANIEC Anna: pozycja 5 : 2,41% (960 głosów)
- KIELISZEK Bogusława: pozycja 6 : 2,41% (960 głosów)
- MIŚCIUR Mariusz: pozycja 7 : 2,41% (960 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SIERPUTOWICZ Leszek: pozycja 1 : 1,29% (514 głosów)
- GASPEROWICZ Marcin Rafał: pozycja 2 : 1,29% (514 głosów)
- SŁAWIŃSKI Ireneusz Franciszek: pozycja 3 : 1,29% (514 głosów)
- STASZEWSKA Magdalena: pozycja 4 : 1,29% (514 głosów)
- MOTYLEWSKI Wojciech: pozycja 5 : 1,29% (514 głosów)
- BŁAŻEJEWICZ-HOLZHEY Beata Elżbieta: pozycja 6 : 1,29% (514 głosów)
- LUBIŃSKA Ewa: pozycja 7 : 1,29% (514 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- RUBACKI Andrzej Władysław: pozycja 1 : 0,67% (266 głosów)
- DĄDZIK Anna Agnieszka: pozycja 2 : 0,67% (266 głosów)
- MŁYNARSKA Magdalena: pozycja 3 : 0,67% (266 głosów)
- PRZYBYSZ Monika: pozycja 4 : 0,67% (266 głosów)
- GRYNEK Norbert: pozycja 5 : 0,67% (266 głosów)
- SZLACHETKA Marek Zdzisław: pozycja 6 : 0,67% (266 głosów)
- BOREJKO Bartłomiej: pozycja 7 : 0,67% (266 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- HARHAJ Jan: pozycja 1 : 3,35% (1 336 głosów)
- GIEDRYŚ Ewa Maria: pozycja 2 : 3,35% (1 336 głosów)
- KĘDZIERSKI Andrzej: pozycja 3 : 3,35% (1 336 głosów)
- BOŻYCZKO Jadwiga: pozycja 4 : 3,35% (1 336 głosów)
- BUCZYŃSKI Bartosz Andrzej: pozycja 5 : 3,35% (1 336 głosów)
- NICEWICZ Jolanta: pozycja 6 : 3,35% (1 336 głosów)
- ZELWAK Daniel: pozycja 7 : 3,35% (1 336 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „DLA LEPSZEJ JUTRZEJSZEJ”:
- SZUTOWICZ Piotr Paweł: pozycja 1 : 1,83% (728 głosów)
- JĘDRYCH-PIENIUK Edyta Dorota: pozycja 2 : 1,83% (728 głosów)
- SADOWSKI Dariusz: pozycja 3 : 1,83% (728 głosów)
- GRZYBOWSKA Agnieszka: pozycja 4 : 1,83% (728 głosów)
- WITANOWSKI Marek: pozycja 5 : 1,83% (728 głosów)
- FELENCZAK Maria: pozycja 6 : 1,83% (728 głosów)
- PASTUŁA Agnieszka: pozycja 7 : 1,83% (728 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE NIEZALEŻNYCH SAMORZĄDOWCÓW:
- TKACZUK Anna Krystyna: pozycja 1 : 1,1% (437 głosów)
- PROKOPOWICZ Witold: pozycja 2 : 1,1% (437 głosów)
- ZALEWSKA Alicja Zofia: pozycja 3 : 1,1% (437 głosów)
- ALEKSANDROWICZ Waldemar Sławomir: pozycja 4 : 1,1% (437 głosów)
- GRZELAK Daniel: pozycja 5 : 1,1% (437 głosów)
- WANGIN Artur: pozycja 6 : 1,1% (437 głosów)
- SYTCZYK Oksana Anna: pozycja 7 : 1,1% (437 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE FABIANA ANDRUKAJTIS:
- KAMIŃSKI Andrzej: pozycja 1 : 1,6% (637 głosów)
- KARDYMOWICZ Damian Olaf: pozycja 2 : 1,6% (637 głosów)
- WASIAK Kamila: pozycja 3 : 1,6% (637 głosów)
- BRZYSKI Dariusz: pozycja 4 : 1,6% (637 głosów)
- KOZIEŁ Katarzyna Marta: pozycja 5 : 1,6% (637 głosów)
- SADOWSKI Paweł: pozycja 6 : 1,6% (637 głosów)
- ZDANOWICZ Paulina: pozycja 7 : 1,6% (637 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIĘCIU GMIN:
- KUŹNIEWSKI Sebastian: pozycja 1 : 2,04% (812 głosów)
- PIĄTEK Paweł: pozycja 2 : 2,04% (812 głosów)
- KIJ Sylwia: pozycja 3 : 2,04% (812 głosów)
- MAŁACHOWSKA Bernadeta Joanna: pozycja 4 : 2,04% (812 głosów)
- WOJTKIEWICZ Katarzyna Anna: pozycja 5 : 2,04% (812 głosów)
- KUSZTAŁO Agnieszka Anna: pozycja 6 : 2,04% (812 głosów)
- NYKIEL Tomasz: pozycja 7 : 2,04% (812 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu lidzbarskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KIELAK Jerzy: pozycja 1 : 3,71% (808 głosów)
- MAŁEĆ Brygida: pozycja 2 : 3,71% (808 głosów)
- KATKOWSKI Marek: pozycja 3 : 3,71% (808 głosów)
- WASILEWSKI Edward Jan: pozycja 4 : 3,71% (808 głosów)
- STEĆ Małgorzata Agnieszka: pozycja 5 : 3,71% (808 głosów)
- SARTANOWICZ Marzanna: pozycja 6 : 3,71% (808 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- LESZCZYŃSKI Stanisław: pozycja 1 : 1,22% (265 głosów)
- PIÓRKOWSKA Sandra Elżbieta: pozycja 2 : 1,22% (265 głosów)
- WOJCZULANIS Marek Jerzy: pozycja 3 : 1,22% (265 głosów)
- ULATOWSKA Katarzyna Marta: pozycja 4 : 1,22% (265 głosów)
- ZNAMIEROWSKA Sylwia: pozycja 5 : 1,22% (265 głosów)
- STANISZEWSKI Wojciech: pozycja 6 : 1,22% (265 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- KOŹLIK Jakub: pozycja 1 : 1,19% (258 głosów)
- ALEKSANDROWICZ Dagmara: pozycja 2 : 1,19% (258 głosów)
- MUCHA Krzysztof: pozycja 3 : 1,19% (258 głosów)
- DAMSZEL Monika: pozycja 4 : 1,19% (258 głosów)
- MIKULSKI Krzysztof: pozycja 5 : 1,19% (258 głosów)
- PERGOŁ Natalia: pozycja 6 : 1,19% (258 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KANIA Marcin: pozycja 1 : 2,87% (625 głosów)
- KAPUŚCIŃSKA Magdalena Anna: pozycja 2 : 2,87% (625 głosów)
- STATKIEWICZ Grzegorz Andrzej: pozycja 3 : 2,87% (625 głosów)
- ŻAMEJĆ-AMBROZIAK Anna: pozycja 4 : 2,87% (625 głosów)
- OSOWSKI Krzysztof: pozycja 5 : 2,87% (625 głosów)
- MARUSZCZAK Paulina: pozycja 6 : 2,87% (625 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „DLA LEPSZEJ JUTRZEJSZEJ”:
- WOJCIECHOWSKA Aneta: pozycja 1 : 0,41% (90 głosów)
- MISZTAL Michał: pozycja 2 : 0,41% (90 głosów)
- HOLLIŃSKA Karolina: pozycja 3 : 0,41% (90 głosów)
- ŻEBROWSKI Jacek: pozycja 4 : 0,41% (90 głosów)
- OSTAP Irena: pozycja 5 : 0,41% (90 głosów)
- SZUTOWICZ Robert: pozycja 6 : 0,41% (90 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE NIEZALEŻNYCH SAMORZĄDOWCÓW:
- TKACZUK Wiesław Jan: pozycja 1 : 2,13% (464 głosów)
- TRUKSZYN Beata: pozycja 2 : 2,13% (464 głosów)
- LASOWY Janusz: pozycja 3 : 2,13% (464 głosów)
- ZAWISZA-POWIDEŁ Grażyna Anna: pozycja 4 : 2,13% (464 głosów)
- STEFANOWICZ Krzysztof Piotr: pozycja 5 : 2,13% (464 głosów)
- STYCZEWSKA Alicja Sławomira: pozycja 6 : 2,13% (464 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE FABIANA ANDRUKAJTIS:
- ANDRUKAJTIS Marlena: pozycja 1 : 3,31% (720 głosów)
- KIELAK Ryszard: pozycja 2 : 3,31% (720 głosów)
- CHMURA Sylwia: pozycja 3 : 3,31% (720 głosów)
- ZYCH Krzysztof: pozycja 4 : 3,31% (720 głosów)
- TŁOCZKOWSKA Aneta: pozycja 5 : 3,31% (720 głosów)
- SAJKOWSKI Konrad: pozycja 6 : 3,31% (720 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIĘCIU GMIN:
- KUŹNIEWSKI Marek Grzegorz: pozycja 1 : 1,82% (395 głosów)
- JANKOWSKA Agnieszka Anna: pozycja 2 : 1,82% (395 głosów)
- SALMANOWICZ Zbigniew Michał: pozycja 3 : 1,82% (395 głosów)
- URMANOWICZ Anna: pozycja 4 : 1,82% (395 głosów)
- MOCHNAL Piotr: pozycja 5 : 1,82% (395 głosów)
- MALESZEWSKA Alicja: pozycja 6 : 1,82% (395 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu lidzbarskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- FIODOROWICZ Tadeusz Walenty: pozycja 1 : 2,1% (928 głosów)
- LISOWSKI Wojciech Julian: pozycja 2 : 2,1% (928 głosów)
- MIĄSKO Sylwester: pozycja 3 : 2,1% (928 głosów)
- STEĆ Magdalena Ewa: pozycja 4 : 2,1% (928 głosów)
- KURENDA Halina Maria: pozycja 5 : 2,1% (928 głosów)
- GAJEWSKI Bartłomiej: pozycja 6 : 2,1% (928 głosów)
- KOWALSKA Agnieszka: pozycja 7 : 2,1% (928 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOWALCZYK Ryszard: pozycja 1 : 1,59% (703 głosów)
- PAKULNIEWICZ Ewa Beata: pozycja 2 : 1,59% (703 głosów)
- OLEK Roman Mirosław: pozycja 3 : 1,59% (703 głosów)
- NOWOSIAK Agnieszka Aneta: pozycja 4 : 1,59% (703 głosów)
- SEMKIW Krzysztof: pozycja 5 : 1,59% (703 głosów)
- NARUSZEWICZ Grażyna: pozycja 6 : 1,59% (703 głosów)
- SZYBKO Mariusz Jarosław: pozycja 7 : 1,59% (703 głosów)
- KIERUL Antoni: pozycja 8 : 1,59% (703 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- PODDUBIUK Artur Józef: pozycja 1 : 1,63% (720 głosów)
- PIETKIEWICZ Halina: pozycja 2 : 1,63% (720 głosów)
- GOŁĘBIEWSKI Ireneusz: pozycja 3 : 1,63% (720 głosów)
- ULMAN Katarzyna Anna: pozycja 4 : 1,63% (720 głosów)
- FIJAŁKOWSKI Tadeusz Wojciech: pozycja 5 : 1,63% (720 głosów)
- BOCHEŃSKA Aniela Anna: pozycja 6 : 1,63% (720 głosów)
- FRANKOWSKI Jerzy Andrzej: pozycja 7 : 1,63% (720 głosów)
- JANULEWICZ Andrzej Wojciech: pozycja 8 : 1,63% (720 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOGUT Jarosław: pozycja 1 : 2,36% (1 044 głosów)
- SUCHODOLSKA Elżbieta: pozycja 2 : 2,36% (1 044 głosów)
- SIELICKI Robert Tadeusz: pozycja 3 : 2,36% (1 044 głosów)
- WAGNER Jolanta Maria: pozycja 4 : 2,36% (1 044 głosów)
- MAKIEWICZ Tadeusz: pozycja 5 : 2,36% (1 044 głosów)
- CICHOSZ Regina: pozycja 6 : 2,36% (1 044 głosów)
- JANKOWSKI Piotr: pozycja 7 : 2,36% (1 044 głosów)
- ZAMEJĆ Renata: pozycja 8 : 2,36% (1 044 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE NIEZALEŻNYCH SAMORZĄDOWCÓW:
- MAZUR Andrzej Jan: pozycja 1 : 1,96% (868 głosów)
- DYBA Jan: pozycja 2 : 1,96% (868 głosów)
- BRĄŻKIEWICZ Magdalena: pozycja 3 : 1,96% (868 głosów)
- MATULA Zbigniew Antoni: pozycja 4 : 1,96% (868 głosów)
- LESZCZYŃSKA Katarzyna: pozycja 5 : 1,96% (868 głosów)
- KOGOWSKI Marek: pozycja 6 : 1,96% (868 głosów)
- JACZEWSKA Karolina Ewa: pozycja 7 : 1,96% (868 głosów)
- JURKIEWICZ Mateusz: pozycja 8 : 1,96% (868 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE FABIANA ANDRUKAJTIS:
- ŁASIŃSKI Karol: pozycja 1 : 2,19% (967 głosów)
- ZAMYŚLEWSKI Gabriel Mirosław: pozycja 2 : 2,19% (967 głosów)
- ZAJĄCZKOWSKA-MAZIUK Monika Julia: pozycja 3 : 2,19% (967 głosów)
- GIERLOF Andrzej: pozycja 4 : 2,19% (967 głosów)
- FIJARCZYK Elżbieta Ewa: pozycja 5 : 2,19% (967 głosów)
- BUZUK Marcin: pozycja 6 : 2,19% (967 głosów)
- NAGUSZEWSKA Teresa Gabriela: pozycja 7 : 2,19% (967 głosów)
- WIDERSKI Krzysztof Marcin: pozycja 8 : 2,19% (967 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIĘCIU GMIN:
- OŁTUSZEWSKA Marzena Maria: pozycja 1 : 0,93% (410 głosów)
- GODZIEBA Zbigniew: pozycja 2 : 0,93% (410 głosów)
- USCKI Wojciech: pozycja 3 : 0,93% (410 głosów)
- TROJAN Bożena: pozycja 4 : 0,93% (410 głosów)
- SOBCZAK Bartłomiej: pozycja 5 : 0,93% (410 głosów)
- MIKŁUSZ Jan Stanisław: pozycja 6 : 0,93% (410 głosów)
- LEJKOWSKA Agnieszka: pozycja 7 : 0,93% (410 głosów)
- OSIŃSKA Danuta Janina: pozycja 8 : 0,93% (410 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?