Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
miasto Świeradów Zdrój, gmina Leśna, gmina Platerówka
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA POWIATU LUBAŃSKIEGO
-
6
Inga Apolonia Sobucka
73
(1,19%)
-
2
Zbigniew Tadeusz Maroń
222
(3,61%)
-
3
Stanisław Franciszek Głowacz
202
(3,28%)
-
4
Danuta Teresa Erling
206
(3,35%)
-
1
Jan Surowiec
784
(12,75%)
-
7
Przemysław Łukasz Markiewicz
175
(2,85%)
-
5
Barbara Adamczyk
20
(0,33%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
4
Aneta Maria Rowińska
75
(1,22%)
-
1
Waldemar Mieczysław Kwiatkowski
393
(6,39%)
-
2
Henryk Ostrowski
43
(0,70%)
-
3
Bogusław Marian Kraus
22
(0,36%)
-
5
Malwina Małgorzata Niczyporuk
23
(0,37%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET WYBORCÓW POWIAT 2018
-
2
Jacek Wojciech Flaszyński
50
(0,81%)
-
1
Jerzy Janusz Drzygiel
84
(1,37%)
-
3
Jadwiga Wiśniewska-Kozań
7
(0,11%)
-
4
Piotr Marian Zajdel
259
(4,21%)
-
5
Wioletta Elżbieta Brzezińska
48
(0,78%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
4
Natalia Agnieszka Smentek
99
(1,61%)
-
2
Beata Irena Czeczot
341
(5,54%)
-
3
Jerzy Adam Dec
219
(3,56%)
-
5
Piotr Arciszewski
48
(0,78%)
-
7
Piotr Ziemlak
49
(0,80%)
-
6
Monika Weronika Kaczkowska
69
(1,12%)
-
1
Jacek Mirosław Miedziński
475
(7,72%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
6
Edyta Mikiszewska
21
(0,34%)
-
1
Mieczysław Taupieko
338
(5,50%)
-
2
Jerzy Andrzej Bucki
127
(2,07%)
-
3
Kazimierz Bartoszewicz
39
(0,63%)
-
4
Teresa Stożek
82
(1,33%)
-
5
Zbigniew Marian Ławniczak
40
(0,65%)
-
7
Paulina Anna Wójcik
23
(0,37%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALEREGO CZARNECKIEGO
-
2
Edward Smusz
368
(5,98%)
-
7
Paweł Łukasz Drapała
38
(0,62%)
-
1
Iwona Magdalena Korzeniowska-Wojsa
394
(6,41%)
-
5
Teresa Maria Boczula
115
(1,87%)
-
3
Tadeusz Marian Baka
183
(2,98%)
-
4
Małgorzata Gettner
248
(4,03%)
-
6
Anna Bień
148
(2,41%)
Okręg 2
gmina Lubań, gmina Olszyna, gmina Siekierczyn
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA POWIATU LUBAŃSKIEGO
-
1
Halina Józefa Białoń
701
(10,92%)
-
3
Krzysztof Roman Sudomlak
29
(0,45%)
-
4
Helena Muzyka
50
(0,78%)
-
5
Zbigniew Ryszard Wojdak
63
(0,98%)
-
7
Wojciech Wiesław Gołyga
239
(3,72%)
-
6
Karolina Ewelina Pasieczna
63
(0,98%)
-
2
Bożena Szwedko
514
(8,01%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET WYBORCÓW POWIAT 2018
-
1
Teresa Dudkiewicz-Kozań
306
(4,77%)
-
7
Jacek Stanisław Adamski
153
(2,38%)
-
4
Anna Beata Lelko
72
(1,12%)
-
2
Sebastian Drążek
29
(0,45%)
-
6
Ludmiła Mieczysława Szarkowska
44
(0,69%)
-
5
Jerzy Artur Migut
69
(1,08%)
-
3
Andrzej Koszela
56
(0,87%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
7
Grzegorz Tomasz Doliba
121
(1,89%)
-
1
Stanisław Śnieżyk
673
(10,49%)
-
5
Patryk Artur Strzelecki
76
(1,18%)
-
4
Anna Czaja-Sobieraj
121
(1,89%)
-
6
Katarzyna Irena Kotarska-Janeczko
75
(1,17%)
-
2
Lech Musielak
274
(4,27%)
-
3
Eurydyka Maria Czyrko
219
(3,41%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
5
Marcel Mukrecki
23
(0,36%)
-
3
Marek Hamielec
248
(3,86%)
-
2
Karina Animucka
90
(1,40%)
-
1
Bartosz Łasica
352
(5,48%)
-
4
Anna Dorota Skowrońska
71
(1,11%)
-
7
Angelika Monika Zaleśna
30
(0,47%)
-
6
Lilia Julia Ofman
55
(0,86%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALEREGO CZARNECKIEGO
-
4
Iwona Barbara Kalinowska-Tymińska
79
(1,23%)
-
2
Zbigniew Adam Madurowicz
261
(4,07%)
-
1
Janusz Marek Niekrasz
627
(9,77%)
-
3
Anna Usyk-Krzeszowiec
244
(3,80%)
-
5
Marek Jerzy Zatoński
80
(1,25%)
-
7
Tomasz Paweł Czuchryta
129
(2,01%)
-
6
Jolanta Teresa Napadłek
182
(2,84%)
Okręg 3
miasto Lubań
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA POWIATU LUBAŃSKIEGO
-
2
Magdalena Weronika Czuchryta
150
(1,89%)
-
3
Bogusław Jan Sadowski
32
(0,40%)
-
5
Andrzej Tomasz Drozdowicz
45
(0,57%)
-
1
Michał Turkiewicz
772
(9,71%)
-
9
Lucjan Żełabowski
153
(1,93%)
-
8
Anna Maria Frydryk
53
(0,67%)
-
6
Maria Teresa Siećko
95
(1,20%)
-
7
Zbigniew Piotr Sośniak
15
(0,19%)
-
4
Jadwiga Lendzion
34
(0,43%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Kazimierz Józef Kiljan
317
(3,99%)
-
3
Anna Barbara Sawicka
122
(1,53%)
-
1
Konrad Antoni Rowiński
1 103
(13,88%)
-
8
Władysław Rakowiec
23
(0,29%)
-
5
Beata Iwona Stołecka
70
(0,88%)
-
6
Łukasz Grzegorz Szulc
140
(1,76%)
-
7
Genowefa Mariola Tymbrowska
25
(0,31%)
-
4
Paweł Jerzy Paszkiewicz
32
(0,40%)
-
9
Iwona Janina Fudala
213
(2,68%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET WYBORCÓW POWIAT 2018
-
3
Marta Irena Czarniecka
46
(0,58%)
-
1
Jan Kazimierz Hałakuć
197
(2,48%)
-
2
Franciszek Zygmunt Bogdanowicz
81
(1,02%)
-
4
Aneta Małgorzata Kisielewicz
20
(0,25%)
-
6
Marzena Izabela Połukord
36
(0,45%)
-
7
Tadeusz Sztaba
87
(1,09%)
-
8
Maria Śmigielska
100
(1,26%)
-
5
Michał Łukjaniec
101
(1,27%)
-
9
Mariusz Janusz Tomiczek
92
(1,16%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
6
Renata Maria Dunin-Stępień
35
(0,44%)
-
7
Leszek Władysław Gojżewski
24
(0,30%)
-
8
Małgorzata Monika Cichecka
104
(1,31%)
-
9
Czesław Antoni Szymkowiak
130
(1,64%)
-
1
Wojciech Bolesław Zembik
900
(11,32%)
-
2
Adam Łobocki
200
(2,52%)
-
3
Ewa Janina Rakowiec
111
(1,40%)
-
5
Bożena Agnieszka Cydzik
47
(0,59%)
-
4
Michał Jan Kepke
28
(0,35%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
5
Mariusz Mirosław Palka
15
(0,19%)
-
1
Irena Sokołowska
77
(0,97%)
-
2
Janusz Romuald Harapin
109
(1,37%)
-
3
Mirosław Piotr Pasternak
144
(1,81%)
-
4
Danuta Ewa Łasica
34
(0,43%)
-
6
Jadwiga Marianna Stanowska
13
(0,16%)
-
7
Jan Domino
34
(0,43%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALEREGO CZARNECKIEGO
-
4
Andrzej Gerard Kempiński
177
(2,23%)
-
6
Aleksandra Maria Kliś
60
(0,75%)
-
5
Ewa Danuta Gutek
112
(1,41%)
-
3
Anna Terenda
129
(1,62%)
-
2
Zdzisław Maciej Krynicki
217
(2,73%)
-
7
Rafał Jerzy Klapetek
271
(3,41%)
-
1
Walery Czarnecki
574
(7,22%)
-
8
Konrad Rutkiewicz
104
(1,31%)
-
9
Barbara Urszula Falkiewicz
145
(1,82%)