To idzie młodość

(RAD)
WAŁBRZYCH Odmłodzony Górnik/Zagłębie Wałbrzych pokonał osłabiony Akropol Wałbrzych 6:2 w meczu piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu OZPN. Przed dwoma tygodniami wałbrzyskie zespoły spotkały się w ...

WAŁBRZYCH

Odmłodzony Górnik/Zagłębie Wałbrzych pokonał osłabiony Akropol Wałbrzych 6:2 w meczu piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu OZPN.

Przed dwoma tygodniami wałbrzyskie zespoły spotkały się w ostatniej kolejce rozgrywek piłkarskiej klasy okręgowej. Wtedy, w obecności 1500 widzów, Górnik/Zagłębie pokonał Akropol 1:0. Tym razem wałbrzyskie derby wywołały mniejsze zainteresowanie, a obie drużyny wystąpiły w mocno zmienionych składach. Górnik/Zagłębie dał odpocząć ośmiu podstawowym zawodnikom, których miejsce zajęli juniorzy, natomiast Akropol osłabiony był brakiem trzech podstawowych graczy.
I połowa była mało ciekawa i zakończyła się remisem 1:1. Worek z bramkami rozwiązał się za to po przerwie i kibice zobaczyli aż 6 goli. Grająca bez kompleksów i z polotem młodzież Górnika/Zagłębia bezlitośnie wykorzystywała podbramkowe sytuacje i przy odrobinie szczęścia goli mogło być więcej.

***
Górnik/Zagłębie Wałbrzych - Akropol Wałbrzych 6:2 (1:1)
Bramki: Sobczyk 2 (47, 86), M.Smoczyk (49, 52), Mączyński (15), Traczykowski (68) oraz Kula (20), Świętanowski (54-k). Widzów ok. 500.
Górnik/Zagłębie: Jaśkiewicz - Michałowski, Szmańda, R.Michno (87 Kacprzak), Traczykowski, Gandera, Mączyński (85 Kośmicki), M.Smoczyk, Sobczyk, Błażyński (Błaszczak), P.Smoczyk.
Akropol: Ilski - Świętanowski, Boniowski, Lis (62 Kotwicki), K.Radziemski, Kula, Jastrzębowski, Zamojcin, Górecki, Kloryga, Kumor.