Sroga lekcja dla Polpharmy

Michał Lizak
Andres Rodriguez - 9 asyst w niespełna 20 minut gry   fot. Marcin Oliva Soto
Andres Rodriguez - 9 asyst w niespełna 20 minut gry fot. Marcin Oliva Soto
Koszykarze PGE Turowa bez najmniejszych problemów wygrali na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański (93:67), ani przez moment nie pozostawiając rywalom jakichkolwiek szans na nawiązanie równorzędnej walki.

Trenr Saso Filipovski zaczął najsilniejszym składem i już po I kwarcie przewaga gości wynosiła prawie... 20 punktów (31:13). Na parkiecie szalał niedawny idol kibiców Polpharmy - David Logan. W całym meczu zdobył co prawda mniej punktów niż jego bezpośredni konkurent do korony króla strzelców, rozgrywający klubu ze Starogardu Donald Copeland (Logan zaliczył 20 oczek, Copeland 25), ale grał krócej i był przede wszystkim dużo skuteczniejszy.
Trener Saso Filipovski dał pograć wszystkim zawodnikom. Żaden z podstawowych zawodników (Kelati, Logan, Rodriguez, Drobnjak) nie grał dłużej niż 20 minut. Na parkiecie pojawili się natomiast Mateusz Jarmakowicz (drugi raz w tym sezonie), jak i Bartosz Bochno (trzeci występ), ale nadal nie zdobyli oni swoich pierwszych punktów.
Dłużej zagrał także Robert Skibniewski, który przełamał swoją niemoc w ofensywie. We wcześniejszych 8 spotkaniach zaliczył zaledwie 3 punkty (trójka w spotkaniu z ASCO Śląskiem we Wrocławiu). Teraz przebywał na parkiecie ponad 20 minut i zakończył spotkanie z dorobkiem 7 punktów.
Najlepszy indywidualny występ w tym sezonie zaliczył także Iwo Kitzinger, który w ciągu blisko 30 minut gry zdobył 11 punktów, miał 3 zbiórki, 3 asysty i 2 przechwyty. - To był na pewno udany powrót do Starogardu, gdzie grałem przecież w poprzednim sezonie. Cieszę się, że dostałem więcej minut i miałem okazję przypomnieć się kibicom. Mam nadzieję, że trener z czasem będzie na mnie stawiał nie tylko w meczach, w których prowadzimy tak wysoko, jak w pojedynku z Polpharmą - podsumował Iwo Kitzinger.
Przed PGE Turowem teraz dwa kluczowe spotkania, którymi zakończy występy w 2007 roku. Najpierw - już jutro w Libercu - podejmie chorwacki Zadar (w przypadku wygranej będzie praktycznie pewny pierwszej lokaty w grupie ULEB Cup), a następnie - w sobotę - hitowy pojedynek z Anwilem Włocławek (w tym wypadku stawką bedzie pierwsza lokata w ekstralidze po I rundzie rozgrywek).