Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu bocheńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu bocheńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu bocheńskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOKOSZKA Krzysztof Piotr: pozycja 1 : 3,83% (3 515 głosów)
- ZAJĄC Mariusz Artur: pozycja 2 : 3,83% (3 515 głosów)
- KRUK Barbara Władysława: pozycja 3 : 3,83% (3 515 głosów)
- KORALEWSKI Mirosław Tomasz: pozycja 4 : 3,83% (3 515 głosów)
- STANO-KULAS Joanna Edwarda: pozycja 5 : 3,83% (3 515 głosów)
- DE LORME Janusz: pozycja 6 : 3,83% (3 515 głosów)
- HEBDA Katarzyna Joanna: pozycja 7 : 3,83% (3 515 głosów)
- TROJAN Sławomir Marian: pozycja 8 : 3,83% (3 515 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MARZEC Jarosław Andrzej: pozycja 1 : 2,6% (2 390 głosów)
- GAWŁOWICZ Róża Patrycja: pozycja 2 : 2,6% (2 390 głosów)
- DUDEK Robert: pozycja 3 : 2,6% (2 390 głosów)
- WOJEWODA Monika Wiktoria: pozycja 4 : 2,6% (2 390 głosów)
- MASTAJ-TROJAN Sylwia Małgorzata: pozycja 5 : 2,6% (2 390 głosów)
- ERTELT Sławomir Jerzy: pozycja 6 : 2,6% (2 390 głosów)
- ZYSKOWSKA Izabella Zofia: pozycja 7 : 2,6% (2 390 głosów)
- SUŁEK Krzysztof Jan: pozycja 8 : 2,6% (2 390 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KBC NOWA NADZIEJA:
- MACOŃ Radosław Michał: pozycja 1 : 0,78% (716 głosów)
- GONDEK Mariusz Krzysztof: pozycja 2 : 0,78% (716 głosów)
- SOBAS-BANKIEWICZ Joanna Maria: pozycja 3 : 0,78% (716 głosów)
- KUBIK Jacek Artur: pozycja 4 : 0,78% (716 głosów)
- GŁÓD Zbigniew Aleksander: pozycja 5 : 0,78% (716 głosów)
- SZYDŁOWSKI Stanisław Józef: pozycja 6 : 0,78% (716 głosów)
- DATA Sylwia: pozycja 7 : 0,78% (716 głosów)
- POLANOWSKA-KOKOSZKA Monika: pozycja 8 : 0,78% (716 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSPÓLNA SPRAWA:
- KORTA Adam Janusz: pozycja 1 : 2,6% (2 387 głosów)
- RUDNIK Michał Maciej: pozycja 2 : 2,6% (2 387 głosów)
- PACZYŃSKA Elżbieta Małgorzata: pozycja 3 : 2,6% (2 387 głosów)
- KAWALEC Jacek Andrzej: pozycja 4 : 2,6% (2 387 głosów)
- SZYDŁOWSKA Teresa: pozycja 5 : 2,6% (2 387 głosów)
- JANTA Wanda Maria: pozycja 6 : 2,6% (2 387 głosów)
- MIĘDZIK Agnieszka Barbara: pozycja 7 : 2,6% (2 387 głosów)
- KUKLIŃSKA Dorota Katarzyna: pozycja 8 : 2,6% (2 387 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI DO POWIATU BOCHEŃSKIEGO I GMINY:
- KOLAWIŃSKI Stefan Mieczysław: pozycja 1 : 1,12% (1 024 głosów)
- RAJCA Alicja Maria: pozycja 2 : 1,12% (1 024 głosów)
- PRZYBOROWSKA Kinga Elżbieta: pozycja 3 : 1,12% (1 024 głosów)
- KRUPA Mariusz Robert: pozycja 4 : 1,12% (1 024 głosów)
- WAŁKOWSKI Wojciech Kazimierz: pozycja 5 : 1,12% (1 024 głosów)
- FAMIELEC Anna Maria: pozycja 6 : 1,12% (1 024 głosów)
- DWORAK Anna Maria: pozycja 7 : 1,12% (1 024 głosów)
- STABRAWA Paweł: pozycja 8 : 1,12% (1 024 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA DROGA:
- WOJAKIEWICZ Anna Maria: pozycja 1 : 1,57% (1 444 głosów)
- SZEWCZYK Wojciech Piotr: pozycja 2 : 1,57% (1 444 głosów)
- MYŚKÓW-SKOCZEK Beata Maria: pozycja 3 : 1,57% (1 444 głosów)
- SZYMCZYK Bogdan Janusz: pozycja 4 : 1,57% (1 444 głosów)
- SITKO Jakub Stanisław: pozycja 5 : 1,57% (1 444 głosów)
- SALAMON Bożena Anna: pozycja 6 : 1,57% (1 444 głosów)
- NOWAK Jacek Zygmunt: pozycja 7 : 1,57% (1 444 głosów)
- TRUŚ Maksymilian Jan: pozycja 8 : 1,57% (1 444 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu bocheńskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CAŁKA Tomasz Jacek: pozycja 1 : 4,96% (2 334 głosów)
- POKŁADOWSKI Edmund Jan: pozycja 2 : 4,96% (2 334 głosów)
- JASZCZYŃSKA Teresa Anna: pozycja 3 : 4,96% (2 334 głosów)
- OCHEL Janusz Władysław: pozycja 4 : 4,96% (2 334 głosów)
- TYNKA Ewa Halina: pozycja 5 : 4,96% (2 334 głosów)
- WÓJCIK Iwona: pozycja 6 : 4,96% (2 334 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GUCWA Jarosław Wojciech: pozycja 1 : 1,89% (891 głosów)
- MATŁOK Celina: pozycja 2 : 1,89% (891 głosów)
- PYZIAK Piotr Jacek: pozycja 3 : 1,89% (891 głosów)
- ŁACH Lucyna Barbara: pozycja 4 : 1,89% (891 głosów)
- KRÓL Sławomir Mirosław: pozycja 5 : 1,89% (891 głosów)
- GAJEWSKA Agata Krystyna: pozycja 6 : 1,89% (891 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KBC NOWA NADZIEJA:
- SERAFIN Karol Zygmunt: pozycja 1 : 0,58% (272 głosów)
- RZYCZKOWSKA Angelika Anetta: pozycja 2 : 0,58% (272 głosów)
- GRABOWSKI Roman Stanisław: pozycja 3 : 0,58% (272 głosów)
- IMIOŁEK Iwona Justyna: pozycja 4 : 0,58% (272 głosów)
- SAMULCZYK Radosław: pozycja 5 : 0,58% (272 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSPÓLNA SPRAWA:
- GĄSIOREK Bernadetta: pozycja 1 : 2,44% (1 150 głosów)
- CAGIEL Stanisław: pozycja 2 : 2,44% (1 150 głosów)
- GRUDZIEŃ Danuta: pozycja 3 : 2,44% (1 150 głosów)
- ŁAPCZYŃSKI Łukasz Mateusz: pozycja 4 : 2,44% (1 150 głosów)
- KUŚNIERZ Monika Katarzyna: pozycja 5 : 2,44% (1 150 głosów)
- ŁĄCKI Jan Adam: pozycja 6 : 2,44% (1 150 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI DO POWIATU BOCHEŃSKIEGO I GMINY:
- MAKOWSKA Ewelina Anna: pozycja 1 : 3,43% (1 616 głosów)
- WIDŁA Mateusz Piotr: pozycja 2 : 3,43% (1 616 głosów)
- KULAS Dariusz: pozycja 3 : 3,43% (1 616 głosów)
- KOZŁOWSKA Małgorzata: pozycja 4 : 3,43% (1 616 głosów)
- PUŁAWSKA Katarzyna Ewa: pozycja 5 : 3,43% (1 616 głosów)
- LEO Witold Przemysław: pozycja 6 : 3,43% (1 616 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA DROGA:
- RUDKA Rafał Henryk: pozycja 1 : 3,46% (1 630 głosów)
- RACZYŃSKI Jerzy: pozycja 2 : 3,46% (1 630 głosów)
- KRAWCZYK Justyna Krystyna: pozycja 3 : 3,46% (1 630 głosów)
- CHOLEWA Renata Janina: pozycja 4 : 3,46% (1 630 głosów)
- WEŁNA Iwona Lucyna: pozycja 5 : 3,46% (1 630 głosów)
- SKOCZEK Władysław Stanisław: pozycja 6 : 3,46% (1 630 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu bocheńskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BŁONIARZ Bernadetta Barbara: pozycja 1 : 8,85% (2 768 głosów)
- CIEŚLA Robert Piotr: pozycja 2 : 8,85% (2 768 głosów)
- KUCHNIK Grzegorz Józef: pozycja 3 : 8,85% (2 768 głosów)
- BAKALARZ Irena Ewa: pozycja 4 : 8,85% (2 768 głosów)
- GRZESIK Jolanta: pozycja 5 : 8,85% (2 768 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PIĘTA Marta Monika: pozycja 1 : 1,41% (441 głosów)
- BABRAJ Ryszard Grzegorz: pozycja 2 : 1,41% (441 głosów)
- GÓRKA Iwona Katarzyna: pozycja 3 : 1,41% (441 głosów)
- MIŚKOWIEC Krzysztof Edward: pozycja 4 : 1,41% (441 głosów)
- ŁACHUT Marcin Marian: pozycja 5 : 1,41% (441 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KBC NOWA NADZIEJA:
- ZYGMUNT Mateusz Adam: pozycja 1 : 0,6% (189 głosów)
- GŁÓD Agnieszka Wiesława: pozycja 2 : 0,6% (189 głosów)
- KAMYCZEK Piotr Szczepan: pozycja 3 : 0,6% (189 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSPÓLNA SPRAWA:
- KOŁODZIEJCZYK Krzysztof Bogdan: pozycja 1 : 5,86% (1 833 głosów)
- BRZEGOWA Małgorzata Zofia: pozycja 2 : 5,86% (1 833 głosów)
- TABOR Marcin Grzegorz: pozycja 3 : 5,86% (1 833 głosów)
- WOJTAS Sławomir: pozycja 4 : 5,86% (1 833 głosów)
- KORTA Małgorzata: pozycja 5 : 5,86% (1 833 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI DO POWIATU BOCHEŃSKIEGO I GMINY:
- ADAMCZYK Rafał Władysław: pozycja 1 : 0,74% (230 głosów)
- ZYM Dawid: pozycja 2 : 0,74% (230 głosów)
- WOŁOWCZYK Anna: pozycja 3 : 0,74% (230 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA DROGA:
- KOZIOŁ Tadeusz: pozycja 1 : 3,07% (961 głosów)
- KIEREPKA Renata Bernadetta: pozycja 2 : 3,07% (961 głosów)
- DYMURA Jerzy Michał: pozycja 3 : 3,07% (961 głosów)
- DUDEK Natalia: pozycja 4 : 3,07% (961 głosów)
- DANIEC Marcin Jan: pozycja 5 : 3,07% (961 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu bocheńskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- LEŚNIAK Paweł Maksymilian: pozycja 1 : 7,41% (3 226 głosów)
- ADAMSKA Elżbieta Józefa: pozycja 2 : 7,41% (3 226 głosów)
- DANIEC-KAPAŁKA Barbara Katarzyna: pozycja 3 : 7,41% (3 226 głosów)
- KRUK Grzegorz Krzysztof: pozycja 4 : 7,41% (3 226 głosów)
- SIUDAK Mirosław Paweł: pozycja 5 : 7,41% (3 226 głosów)
- HNATÓW Sylwia Bożena: pozycja 6 : 7,41% (3 226 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SZUMAŃSKI Stanisław Kazimierz: pozycja 1 : 1,57% (682 głosów)
- CZESAK Halina Jolanta: pozycja 2 : 1,57% (682 głosów)
- DZIURDZIA Marzena Maria: pozycja 3 : 1,57% (682 głosów)
- TURZYNIECKI Wojciech Piotr: pozycja 4 : 1,57% (682 głosów)
- PLEWA Wiktoria Teresa: pozycja 5 : 1,57% (682 głosów)
- GŁADKI Tomasz Władysław: pozycja 6 : 1,57% (682 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KBC NOWA NADZIEJA:
- WOŚKO Adam: pozycja 1 : 1,2% (521 głosów)
- BARTYZEL Piotr Tomasz: pozycja 2 : 1,2% (521 głosów)
- DZIADOWIEC Justyna Karolina: pozycja 3 : 1,2% (521 głosów)
- SZADY Elżbieta Anna: pozycja 4 : 1,2% (521 głosów)
- MULTAN Kacper Bartłomiej: pozycja 5 : 1,2% (521 głosów)
- BOCHENEK Ewelina Maria: pozycja 6 : 1,2% (521 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSPÓLNA SPRAWA:
- PUZIA Beata Teresa: pozycja 1 : 2,56% (1 113 głosów)
- GONDEK-MATUSIK Barbara: pozycja 2 : 2,56% (1 113 głosów)
- KŁUŚ Krzysztof Bogusław: pozycja 3 : 2,56% (1 113 głosów)
- KAZEK Jarosław Roman: pozycja 4 : 2,56% (1 113 głosów)
- JEWIARZ Wanda Celina: pozycja 5 : 2,56% (1 113 głosów)
- ZYCH Józef: pozycja 6 : 2,56% (1 113 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI DO POWIATU BOCHEŃSKIEGO I GMINY:
- STAROSTKA-WIŚNIOWSKA Anna Patrycja: pozycja 1 : 1,99% (866 głosów)
- MACHAJ Leszek Stanisław: pozycja 2 : 1,99% (866 głosów)
- RADECKI Mateusz Grzegorz: pozycja 3 : 1,99% (866 głosów)
- GAJLI Barbara Maria: pozycja 4 : 1,99% (866 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA DROGA:
- SŁONINA Józef: pozycja 1 : 2,6% (1 132 głosów)
- KLASA Anna Teresa: pozycja 2 : 2,6% (1 132 głosów)
- BRYDNIAK Radosław Zbigniew: pozycja 3 : 2,6% (1 132 głosów)
- GORCZYCA Monika Maria: pozycja 4 : 2,6% (1 132 głosów)
- PIEKŁO Magdalena Małgorzata: pozycja 5 : 2,6% (1 132 głosów)
- POLOK Piotr Jan: pozycja 6 : 2,6% (1 132 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu bocheńskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PATALITA Marek Jan: pozycja 1 : 5,25% (4 395 głosów)
- KĄCKI Andrzej Mikołaj: pozycja 2 : 5,25% (4 395 głosów)
- GAŻA Damian Michał: pozycja 3 : 5,25% (4 395 głosów)
- PĄCZEK Rafał: pozycja 4 : 5,25% (4 395 głosów)
- KULA Elżbieta Marta: pozycja 5 : 5,25% (4 395 głosów)
- KRAWCZYK Jadwiga Teresa: pozycja 6 : 5,25% (4 395 głosów)
- KRZYSZKOWSKA Maria: pozycja 7 : 5,25% (4 395 głosów)
- WIDŁA Anna Maria: pozycja 8 : 5,25% (4 395 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZDEBSKA-SROKA Anna Aneta: pozycja 1 : 1,47% (1 232 głosów)
- SIENKIEWICZ Grzegorz Krzysztof: pozycja 2 : 1,47% (1 232 głosów)
- SZEWCZYK Przemysław Łukasz: pozycja 3 : 1,47% (1 232 głosów)
- STALMACH Anna Kinga: pozycja 4 : 1,47% (1 232 głosów)
- FURTAK Dawid Dominik: pozycja 5 : 1,47% (1 232 głosów)
- SATOŁA Marcin Jakub: pozycja 6 : 1,47% (1 232 głosów)
- PLEWA Magdalena Maria: pozycja 7 : 1,47% (1 232 głosów)
- KUBICZ Wojciech Mateusz: pozycja 8 : 1,47% (1 232 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KBC NOWA NADZIEJA:
- WRONA Wojciech Józef: pozycja 1 : 0,42% (352 głosów)
- WÓJCIK Jan: pozycja 2 : 0,42% (352 głosów)
- ŁAPCZYŃSKA Paulina Natalia: pozycja 3 : 0,42% (352 głosów)
- ORZEŁ Jarosław Wojciech: pozycja 4 : 0,42% (352 głosów)
- KULAS Magdalena Klaudia: pozycja 5 : 0,42% (352 głosów)
- BURAKOWSKI Marcin: pozycja 6 : 0,42% (352 głosów)
- SERAFIN Jolanta Karolina: pozycja 7 : 0,42% (352 głosów)
- KRAWCZYK Piotr Paweł: pozycja 8 : 0,42% (352 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSPÓLNA SPRAWA:
- KUKLA Wiesław: pozycja 1 : 1,97% (1 648 głosów)
- GRABOWSKI Bartosz Michał: pozycja 2 : 1,97% (1 648 głosów)
- MATLĘGA Dorota Agata: pozycja 3 : 1,97% (1 648 głosów)
- KRAWCZYK Krzysztof Tomasz: pozycja 4 : 1,97% (1 648 głosów)
- MIROWSKA Kamila: pozycja 5 : 1,97% (1 648 głosów)
- ZDUNEK Sławomir Ludwik: pozycja 6 : 1,97% (1 648 głosów)
- MICHAŁEK Agnieszka Beata: pozycja 7 : 1,97% (1 648 głosów)
- RADZIĘTA Marcin: pozycja 8 : 1,97% (1 648 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI DO POWIATU BOCHEŃSKIEGO I GMINY:
- NOWOJOWSKA Wioletta Iwona: pozycja 1 : 1,21% (1 012 głosów)
- POLEK Damian: pozycja 2 : 1,21% (1 012 głosów)
- ZDEBSKA Maria Magdalena: pozycja 3 : 1,21% (1 012 głosów)
- KĘPA Marek: pozycja 4 : 1,21% (1 012 głosów)
- SAŁAJA Artur Jerzy: pozycja 5 : 1,21% (1 012 głosów)
- ŻAK Halina Ewa: pozycja 6 : 1,21% (1 012 głosów)
- DZIEDZIC Justyna Weronika: pozycja 7 : 1,21% (1 012 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA DROGA:
- DROŻDŻAK Ryszard: pozycja 1 : 2,33% (1 955 głosów)
- BŁONIARZ Jerzy: pozycja 2 : 2,33% (1 955 głosów)
- ŁUKASIK Krystyna: pozycja 3 : 2,33% (1 955 głosów)
- NOWAK Józef Władysław: pozycja 4 : 2,33% (1 955 głosów)
- KASZUBA Katarzyna Maria: pozycja 5 : 2,33% (1 955 głosów)
- STOCHEL Krzysztof Stanisław: pozycja 6 : 2,33% (1 955 głosów)
- DRWAL Karolina Magdalena: pozycja 7 : 2,33% (1 955 głosów)
- PATALITA Władysław: pozycja 8 : 2,33% (1 955 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jakie zadania pełni rada powiatu?
Rada powiatu jest organem stanowiącym i kontrolnym samorządu terytorialnego. Radni są wybierani w wyborach samorządowych. Organem nadzorującym jest wojewoda. Rozpatruje on skargi na działania i kontroluje działalność rady powiatu.
Rada powiatu posiada swoje określone zadania. Są to m.in:
- uchwalanie budżetu powiatu,
- stanowienie aktów prawa miejscowego,
- wybór i odwołanie zarządu powiatu,
- ustalenie wynagrodzenia przewodniczącego zarządu powiatu,
- ustalanie kierunków działania zarządu powiatu,
- rozpatrywanie sprawozdań z działalności zarządu,
- rozpatrywanie raportu o stanie powiatu.
Może Cię zainteresować
Nowi ministrowie w rządzie Donalda Tuska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?