Słodko nie było - AZS KK - Cukierki Odra Brzeg 64:62, CCC - Duda Leszno 77:67

[email protected]
Keila Beachem była bohaterką sobotniego horroru w Jeleniej Górze.  Fot. Marcin Oliva Soto
Keila Beachem była bohaterką sobotniego horroru w Jeleniej Górze. Fot. Marcin Oliva Soto
Dopiero po dogrywce koszykarki z Jeleniej Góry uporały się z Cukierkami. Polkowiczanki we własnej hali bez trudu pokonały Dudę Leszno. Koszykarkom Kolegium od początku meczu z Cukierkami szło jak po grudzie.

Dopiero po dogrywce koszykarki z Jeleniej Góry uporały się z Cukierkami. Polkowiczanki we własnej hali bez trudu pokonały Dudę Leszno.
Koszykarkom Kolegium od początku meczu z Cukierkami szło jak po grudzie. Pierwsze punkty gospodynie zdobyły w 5 minucie (Penn z wolnych), a z gry akademiczki trafiły dopiero 120 sekund później (Scott). Jakby tego było mało, już po kwadransie Penn miała cztery faule i usiadła na ławce. Jej koleżanki opanowały jednak sytuację, wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, które roztrwoniły w drugiej połowie i dlatego o losach meczu decydowały ostatnie akcje. 12 sekund przed końcem za 2 trafiła najlepsza w AZS Keila Beachem i doprowadziła do remisu. Wprawdzie równo z syreną punkty dla Cukierków zdobyła Chełczyńska, ale popełniła błąd kroków. W dogrywce lepsze były gospodynie.

– To zwycięstwo ma wielkie znaczenie, bo teraz czekają nas pojedynki z czołówką. Wygraliśmy spotkanie, w którym przez 45 minut na pierwszym miejscu była walka, determinacja i twarda defensywa. Świetnie zagrała Małaszewska, która potrafiła wykorzystać brak u rywalek klasycznej rozgrywającej – stwierdził Rafał Sroka, trener Kolegium.
W Polkowicach tak wielkich emocji nie było. Koszykarki CCC wprawdzie przegrały pierwszą kwartę dwoma punktami, ale już w 13 minucie, po drugiej trójce Anny Szyćko, wygrywały 38:27. Przewaga dziesięciu oczek utrzymała się do końca. Tradycyjnie najlepszą zawodniczką była Monique Coker, która pomimo zaległości treningowych spowodowanych kontuzją zdobyła 27 punktów, 10 zbiórek i 5 przechwytów.
– Graliśmy falami – raz lepiej, raz gorzej. Słabo spisała się Bortelova, a zmieniająca ją Pietrzak dopiero uczy się koszykówki, dlatego ma prawo popełniać błędy – tłumaczył Andrzej Nowakowski, trener CCC. •