Pudła Jurkiewicza

(MIK)
IV liga. Drugi w tabeli Piast pokonał na wyjeździe trzecią Pogoń aż 4:0! Może trudno w to uwierzyć, ale oleśnicka Pogoń po pierwszych pięciu minutach powinna prowadzić 3:0.

IV liga. Drugi w tabeli Piast pokonał na wyjeździe trzecią Pogoń aż 4:0!

Może trudno w to uwierzyć, ale oleśnicka Pogoń po pierwszych pięciu minutach powinna prowadzić 3:0. Hat-tricka mógł ustrzelić Tomasz Jurkiewicz, jednak w sytuacjach sam na sam z bramkarzem Piasta raz strzelił niecelnie, raz w poprzeczkę, a za trzecim razem trafił w golkipera. - Mecz przegraliśmy właśnie w pierwszych minutach - powiedział po spotkaniu trener Pogoni Wiesław Gniewek. - Zwyciężyła taktyka. Wiedzieliśmy o sile Pogoni i nastawiliśmy się na kontry. To dało nam wysokie zwycięstwo - dodał z kolei Ryszard Mordak, opiekun Piasta.
W Wałbrzychu Górnik wreszcie się przełamał i pokonał 2:1 Oławę. Spotkanie niestety zostało przerwanę, bo grupa pseudokibiców gospodarzy chciała zaatakować fanów oławian. Interwencja policji zapobiegła konfrontacji i spotkanie zostało dokończone.
Pewnie, 3:0 Gawin pokonał na wyjeździe Woskar i wciąż jest liderem.

Kuźnia Jawor 0
Orzeł Ząbkowice Śl. 3
do przerwy 0:2
Bramki: Sobolewski (20), Guła (35), Sadowski (75). Widzów: 300.

Górnik/Zagłębie Wałbrzych 2
MKS Oława 1
do przerwy 2:0
Bramki: Marek Wojtarowicz (12), M. Smoczyk (35) - Samek (55). Widzów: 500.

Woskar Szklarska Poręba 0
Gawin Królewska Wola 3
do przerwy 0:1
Bramki: Kaźmierczak (18), Giza 2 (53, 55). Widzów: 150.

KP Brzeg Dolny 1
Prochowiczanka Prochowice 1
do przerwy 1:1
Bramki: Chećko (44) - Wingert (26). Widzów: 450. Czk: Tadla (31, Prochowiczakna, za niesportowe zachowanie)

BKS Bolesławiec 2
Śląsk II Wrocław 1
do przerwy 0:0
Bramki: Pietrzak 2 (63, 87)- Kowalczyk (77). Widzów: 400.

Polonia Trzebnica 0
Karkonosze Jelenia Góra 2
Bramki: Bizoń (20), Jończy (11). Widzów: 200.

Pogoń Oleśnica 0
Piast Nowa Ruda 4
Bramki: Druciak 2 (8, 92), Woźniak 2 (64, 82). Widzów: 250.

Nysa Zgorzelec 2
Sparta Świdnica 4
do przerwy 2:1
Bramki: Kiewra (3), J. Matusewicz (10) - K. Goździejkewski (16), Abramowski 2 (65, 80), Korbecki (89). Widzów: 250.

Zagłębie II Lubin 3
Łużyce Lubań 2
Bramki: Jackiewicz (15), Oprsal (22), Pilarski (63) - Kusiak (70), Zaborski (88). Widzów: 150.

1. Gawin 7 18 29-8
2. Piast ZPAS 7 18 24-8
3. Brzeg Dolny 7 14 20-10
4. Oleśnica 7 14 11-8
5. Karkonosze 7 12 17-12
6. Wałbrzych 7 12 11-10
7. Zagłębie II 6 11 10-9
8. Ząbkowice Śl. 7 10 17-13