Przez głupotę

Dariusz Szarmach
OLSZTYN Po bardzo zaciętym meczu koszykarki CCC Aquaparku uległy na wyjeździe z Łącznością Olsztyn 59:66. Polkowiczanki w ostatniej kwarcie uległy rywalkom 9:20! To już druga porażka z rzędu zespołu CCC.

OLSZTYN
To już druga porażka z rzędu zespołu CCC.

Po blamażu w meczu z Lublinem polkowiczanki bardzo chciały się zrehabilitować, ale wydaje się, że odpowiedzialność je przerosła. Koszykarki Aquaparku prowadziły od początku meczu, aż do 36 minuty. W pierwszej kwarcie bezdyskusyjnie dominowały na parkiecie, wygrywając 22:9. W drugiej odsłonie prowadziły już nawet różnicą 16 punktów! Bardzo dobrze spisywały się zwłaszcza trzy młode reprezentantki Polski: Justyna Kłosińska, Anna Marczewska i Agnieszka Pałka, która świetnie walczyła pod koszami. Głównie dzięki ich postawie, Łączność przez trzy kwarty nie mogła dojść do głosu. Niestety w ostatniej części gry zaczęły się problemy dla CCC. - W momencie, kiedy rywalki zaczęły nas dochodzić, moim podopiecznym zabrakło zimnej krwi i rozsądku w ataku - ocenił po meczu trener Wojciech Spisacki. - Przeciwnik był wymagający, ale przegraliśmy tylko przez własną głupotę w końcówce spotkania.

* TKS Łączność Olsztyn - CCC Aquapark Polkowice 66:59 (9:22, 12:9, 25:19, 20:9).
Łączność: Szyćko 16, Krupska-Tyszkiewicz 13, Kress 12, Trafimowa 11, Czepiec 9, Oziembłowska 3, Krawczenko 2.
CCC: Kłosińska 17, Marczewska 14, Pałka 12, Koryzna 7, Kędzior 6, Portianko 3, Ciecierska, Frniakova 0.