Porażka Zagłębia Sosnowiec z GKS Katowice. 800 fanów śląskiej drużyny pierwszy raz na nowym stadionie w Sosnowcu - zobacz ZDJĘCIA

Tomasz Kuczyński
01.04.2024 r. Kibice GKS-u Katowice na meczu w Sosnowcu z Zagłębiem.
01.04.2024 r. Kibice GKS-u Katowice na meczu w Sosnowcu z Zagłębiem. Lucyna Nenow
SPORT. 1 kwietnia 2024 roku w meczu 25. kolejki GKS Katowice grał w Sosnowcu z Zagłębiem. Na nowym stadionie GieKSę wspierała duża grupa kibiców, którzy świętowali efektowną wygraną w Świętej Wojnie. Zobacz ZDJĘCIA.

Zobacz ZDJĘCIA - kliknij TUTAJ

25 lutego 2023 roku w meczu otwarcia stadionu będącego częścią Zagłębiowskiego Parku Sportowego Zagłębie Sosnowiec podejmowało GKS Katowice. Na trybunach był komplet 11.600 widzów, ale zabrakło kibiców gości. Oficjalną przyczyną takiej decyzji był remont ulicy Zaruskiego i problem przy ewentualnej ewakuacji stadionu. Dodatkowo w tym samym czasie obok w Arenie Sosnowiec odbywał się turniej finałowy Pucharu Polski koszykarek, co jeszcze bardziej komplikowało kwestię logistyki. W lany poniedziałek 2024 roku na stadionie mogli już pojawić się kibice GieKSy, którzy dostali pełną pulę 800 biletów.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW GKS-u Katowice na meczu z Zagłębiem Sosnowiec

Fani GKS-u Katowice pamiętali, że ich zespół przegrał z Zagłębiem przy Bukowej 15 września 0:1 i liczyli na rewanż w Świętej Wojnie w Sosnowcu. Ich nadzieje miały solidne podstawy, bo sosnowiczanie mieli na koncie 16 meczów bez zwycięstwa, a GieKSa cztery wygrane z rzędu.

W sektorze goście zrobiło się wesoło, w 14. minucie, kiedy Antoni Kozubal strzelił na 1:0 dla gości. Później kibice GieKSy zaprezentowali oprawę.

W drugiej połowie GKS bawił się na boisku, a kibice tego klubu bawili się na trybunach. Zagłębie nie potrafiło nawet wykorzystać rzutu karnego (w 64. minucie Hubert Matynia nie trafił w bramkę).

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Antoni Kozubal (14), 0:2 Grzegorz Rogala (49), 0:3 Mateusz Marzec (55), 0:4 Christian Aleman
(74)

GKS: Oleksij Szewczenko - Artem Polarus (65. Joel Valencia), Hubert Matynia (64. Patryk Caliński),Maksymilian Rozwandowicz, Paweł Szostek, Artem Suchoćkyj - Oleksij Dowhyj, Sebastian Bonecki, Michał Janota (71. Dean Guezen) - Dominik Sokół (64. Kamil Biliński), Marek Fabry (46. Konrad Wrzesiński).

Zagłębie: Dawid Kudła - Marcin Wasielewski (69. Christian Aleman), Marten Kuusk, Arkadiusz Jędrych, Aleksander Komor, Grzegorz Rogala - Adrian Błąd (82. Kacper Pietrzyk), Antoni Kozubal, Oskar Repka (77. Shun Shibata), Mateusz Marzec (77. Jakub Arak) - Sebastian Bergier (77. Mateusz Mak).

Żółte kartki: Bonecki - Błąd
Czerwona kartka: Sebastian Bonecki (44' Zagłębie - za drugą żółtą)
Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)
Widzów: 8.947

Porażka Zagłębia Sosnowiec z GKS Katowice. 800 fanów śląskie...