Popis Adriana Czerwonki - I liga koszykarzy Górnik wiceliderem na półmetku

(PG)
Adrian Czerwonka popisywał się efektownymi wsadami.   FOT. DARIUSZ GDESZ
Adrian Czerwonka popisywał się efektownymi wsadami. FOT. DARIUSZ GDESZ

Wałbrzyszanie pewnie wygrali z Resovią 75:63 i tym samym odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. Dzięki wygranej Górnik utrzymał drugą pozycję w tabeli na zakończenie pierwszej rundy sezonu zasadniczego. Styl, w jakim tego dokonał, nie przystoi jednak wiceliderowi.

W pierwszej kwarcie obie drużyny raziły wyjątkowym brakiem skuteczności (pierwsze punkty meczu zdobył dopiero pod koniec czwartej minuty spotkania Marcin Salamonik).
Z upływem czasu wałbrzyszanie uzyskali jednak przewagę kilku punktów i utrzymali ją już do syreny kończącej pojedynek. Duża w tym zasługa Marcina Stokłosy, który chociaż nie ustrzegł się kilku strat, to był najlepszy na boisku i zdobył aż 25 punktów. Górnik wygrywał też walkę na tablicach.
Trochę zdegustowaną poziomem spotkania publiczność starał się rozgrzać Adrian Czerwonka. Dwukrotnie w trzeciej i raz w czwartej kwarcie umieścił piłkę w koszu efektownymi wsadami, po których cała hala skandowała jego nazwisko.
– Gracze wykazali niefrasobliwość w ataku. Chcieli przepchnąć wynik indywidualnymi akcjami – podsumował trener Górnika Radosław Czerniak.
– Zagraliśmy fatalnie, ale lepiej brzydko wygrać niż ładnie przegrać – dodał center Wojciech Kukuczka, dla którego sobotni mecz był pierwszym występem w biało-niebieskich barwach przed wałbrzyską publicznością.