Piękna w końcu przejezdna. Remont wrocławskiej ulicy trwał prawie 1,5 roku

Monika Fajge
Monika Fajge
Ulicę otwarto, ale drogowcy prowadzą jeszcze prace wykończeniowe.
Ulicę otwarto, ale drogowcy prowadzą jeszcze prace wykończeniowe. Monika Fajge
Mieszkańcy wrocławskiego Tarnogaju czekali na tę inwestycję prawie 1,5 roku. Tyle trwał remont niespełna półkilometrowego odcinka ul. Pięknej. Ulica doczekała się nowej nawierzchni i ronda.

“Choć wydawało się, że to już nigdy się nie wydarzy, jednak jest. Rondo Nyska/Piękna zostało otwarte” – czytamy na profilu społecznościowym Rady i Zarządu Osiedla Tarnogaj.

Faktycznie. Na tę inwestycję mieszkańcy musieli długo czekać. Pierwotnie przebudowa ul. Pięknej miała się zakończyć w grudniu ubiegłego roku. Potem termin przesunięto na 23 maja 2022 r. Z kolei w maju była mowa o końcu lipca. Kiedy okazało się, że i tego terminu nie uda się drogowcom dotrzymać, mieszkańcy poprosili o wyjaśnienia.

15 lipca – w sprawie przebudowy ul. Pięknej i ustalenia ostatecznego, wiążącego terminu zakończenia inwestycji – odbyło się spotkanie dyrekcji ZDiUM z zarządem osiedla Tarnogaj. Ostateczny termin zakończenia prac i otwarcia ulicy ustalono na koniec września.

Ulicę otwarto, ale drogowcy prowadza jeszcze prace wykończeniowe.

Po remoncie ul. Piękna ma 9 metrów szerokości. Doczekała się nowych miejsc postojowych i chodników, a skrzyżowanie z ul. Nyską zamieni się w małe rondo.

Mieszkańcy odetchnęli z ulgą, choć do efektu końcowego mają wiele uwag, którymi dzielą się w Internecie:

  • Szok, niedowierzanie. Już mogę przestać śpiewać: "Moja ulica murem podzielona". Teraz trzeba pozbyć się aut parkujących na jezdni, bo się przyzwyczaili przez ten remont i połowa nowej ulicy jest jednojezdniowa.
  • Patrząc na tę fuszerkę i asfalt kładziony prosto na poniemiecką kostkę brukową, pierwsze łatanie dziur zapowiada się po pierwszym mrozie.
  • Proponuję nadać nowemu rondu nazwę im. Cierpliwych Mieszkańców
  • Tak działają nasi super urzędnicy - zaplanują, rozkopią, zrobią, ale zapomną o tym, żeby wcześniej pomyśleć. Absolutnym kuriozum jest 17 metrów starego asfaltowego chodnika koło ronda.
  • Fajnie, tylko przy okazji zlikwidowano na rzecz gustownych mini-trawniczków kilkanaście miejsc parkingowych, których i tak było tutaj o wiele za mało.
  • Równolegle chodniki zamiast miejsc postojowych. Mikro-kwietniki niezabezpieczone szybko zmienią się w błoto. A przy okazji wycinka trzew, które więcej tlenu produkowały niż te trawy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ostrzał Kijowa. W trakcie operacji na sercu dziecka zabrakło prądu

Materiał oryginalny: Piękna w końcu przejezdna. Remont wrocławskiej ulicy trwał prawie 1,5 roku - Gazeta Wrocławska

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie