Pełny Spodek, pełny sukces

(WoK)
SIATKÓWKA Polska znów liderem grupy B Ligi Światowej 10 tysięcy kibiców oglądało w katowickim Spodku wczorajszą wygraną Polaków z Japończykami.

SIATKÓWKA

Polska znów liderem grupy B Ligi Światowej

10 tysięcy kibiców oglądało w katowickim Spodku wczorajszą wygraną Polaków z Japończykami. W drugim meczu tej grupy Bułgaria niespodziewanie pokonała na wyjeździe Francję 3:0, dzięki czemu ekipa Stanisława Gościniaka wróciła na fotel lidera.

Nerwowo było tylko w końcówce pierwszej partii. Goście mieli nawet piłkę setową (23:24), ale nie potrafili postawić kropki nad „i”. Zrobił to natomiast Piotr Gabrych, zdobywając dwa ostatnie oczka w tej odsłonie.

W drugim secie przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji, a w trzecim wynik był ciasny tylko do stanu 15:15. Od tego momentu Polacy zaczęli – m.in. dzięki agresywnej zagrywce – wytrącać rywali z rytmu. Mecz zakończył wspomniany Gabrych. Dziś rewanż (TVP3, godz. 13).

- Cieszę się ze zwycięstwa 3:0. W pierwszym secie za dużo było naszych błędów przy zagrywce i w rezultacie ta część mogła się różnie skończyć. Jestem pod wrażeniem postawy Japończyków w obronie – podsumował Stanisław Gościniak.

Polska 3
Japonia 0
29:27, 25:19, 25:20
Polska: Zagumny, Gruszka, Dacewicz, Murek, Gabrych, Gołaś, Ignaczak (libero) oraz Bąkiewicz, Stelmach, Winiarski.
Japonia: Abe, Kawaura, Shinoda, Tanimura, Shibata, Koshikawa, Sakai (libero) oraz Morishige, Matsuta, Imai.

Grupa B
Polska - Japonia 3:0 (29:27, 25:19, 25:20), Francja – Bułgaria 0:3 (22:25, 18:25, 18:25).
1. Polska 4-1 9 13:7
2. Bułgaria 3-2 8 12:7
3. Francja 3-2 8 9:8
4. Japonia 0-5 5 3:15

Grupa C
Chiny - Włochy 1:3 (25:12, 21:25, 23:25, 21:25), Serbia i Czarnogóra – Kuba 3:1 (25:17, 25:22, 15:25, 25:15).

1. Włochy 4-1 9 14:5
2. Serbia i Cz. 3-2 8 13:8
3. Kuba 2-3 7 8:13
4. Chiny 1-4 6 5:14