Młodzi gwardziści walczyli jak lwy

Paweł Pluta, PAT
Zawodnicy EnergiiPro Gwardii Wrocław wygrali na wyjeździe bardzo trudne spotkanie z KS Poznań 3:2, co więcej, uczynili to w bardzo eksperymentalnym ustawieniu.

Nie w pełni sił pojechali do Poznania kluczowi siatkarze: Michał Chadała i Maciej Krupnik (obaj mają problemy z barkiem). W ostatnich dniach na zapalenie oskrzeli zachorował też Piotr Marciniak, a Mariusz Dutkiewicz gra ostatnio z niewyleczonym łokciem.
- W niedzielnym meczu nie mogłem korzystać z podstawowego rozgrywającego. Z Michała Chadały zrobiłem więc libero, bo nie może atakować, a w połowie czwartego seta wypadł Jarosław Lech, który w zderzeniu z kolegą złamał palec. Kłopoty jednak nas wzmocniły. Chłopacy walczyli niczym lwy. Zaimponował mi zwłaszcza 18-letni Łukasz Karpiewski, który ma szanse zrobić poważną karierę - mówił po meczu trener gwardzistów.
Wrocławianie rozpoczęli mecz fatalnie, od dwóch przegranych setów. Jednak zespół z Poznania słynie z tego, że można się po nich spodziewać wszystkiego, tylko nie stabilnej gry w trakcie całego spotkania. Nie inaczej było w niedzielnym pojedynku z Gwardią. Po dwóch pewnie wygranych setach gospodarze ulegli totalnej hipnozie.
Natomiast podopieczni Macieja Jarosza dosłownie gryźli parkiet. W czwartej partii od stanu 15:13 dla Gwardii wrocławianie zdobyli osiem punktów z rzędu i o wszystkim decydował tie-break. W decydującej rozgrywce gwardziści prowadzili już 5:0. Serca nam zadrżały, gdy poznaniacy doprowadzili do remisu 7:7, jednak to nasza zespół zakończył ten mecz zwycięsko.
Siatkarze EnergiiPro Gwardii dzięki zwycięstwu w Poznaniu nie stracili kontaktu z czołówką I ligi, mając na dodatek zaległy mecz.
KS Poznań - Energia Gwardia Wrocław 2:3(25:20, 25:20, 22:25, 17:25, 10:15)
Energia Gwardia: Krupnik, Dutkiewicz, Lech, Wilk, Terlecki, Olejniczak, Chadała (libero) oraz Jarząbski, Drzyzga, Zdrzałka, Karpiewski.
Inne mecze 13. kolejki: BBTS Bielsko-Biała - GTPS Gorzów Wlkp. 0:3 (19:25, 19:25, 21:25), Orzeł Międzyrzecz - Skra II Bełchatów 1:3 (20:25, 20:25, 25:23, 21:25), Trefl Gdańsk - AZS Nysa 3:2 (25:22, 21:25, 21:25, 25:21, 15:7), SMS PZPS I Spała - Avia Świdnik 2:3, Energetyk Jaworzno pauzował.
1. AZS PWSZ Nysa 12 25 29:17
2. Trefl Gdańsk 12 25 31:19
3. KS Poznań 12 23 30:20
4. EnergiaPro Gwardia 11 21 26:17
5. Avia Świdnik 12 20 27:21
6. GTPS Gorzów 12 20 26:23
7. Skra II Bełchatów 12 18 24:24
8. BBTS Bielsko-Biała 12 17 21:23