Męki do przerwy

Paweł Rusiecki
Marcin Wielgus (z prawej) strzela trzecią bramkę dla Śląska (Fot. Maciej Śmiarowski)
Piłka nożna: Marcina Wielgusa strzelił dwie bramki dla Śląska w meczu z Polonią Słubice Śląsk Wrocław pokonał Polonię Słubice 3:1, ale do przerwy pachniało niespodzianką.

Piłka nożna: Marcina Wielgusa strzelił dwie bramki dla Śląska w meczu z Polonią Słubice

Śląsk Wrocław pokonał Polonię Słubice 3:1, ale do przerwy pachniało niespodzianką. Lider zaledwie remisował na własnym boisku z beniaminkiem trzecioligowych rozgrywek.
Śląsk był faworytem, lecz w pierwszych minutach dał się zaskoczyć. Kamil Nowakowski wykorzystał nieporozumienie Adama Samca z Dariuszem Sztylką, przejął piłkę i strzelając z 18 metrów pokonał Radosława Janukiewicza. Kibice ze zdziwieniem przecierali oczy. Zupełnie niespodziewanie prowadzenie objęła Polonia, który walczy w lidze jedynie o utrzymanie.

Odpowiedź Śląska była błyskawiczna. Cztery minuty później Marcin Wielgus wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości i doprowadził do remisu. Od tego momentu gospodarze mieli miażdżącą przewagę. Nie pozwalali rywalowi wyjść z własnej połowi, ale do przerwy z tej przewagi nic nie wynikało. Tomasz Kosztowniak mógł w tym czasie zdobyć przynajmniej dwa gole, jednak albo to nie trafiał w bramkę, albo jego strzały bronił bramkarz Polonii.

Dopiero po przerwie wrocławianie znów zaczęli trafiać do siatki Polonii. Pierwszy zrobił to Rafał Lis wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Jabuba Małeckiego. Potem drugą swoją bramkę zdobył Wielgus, który miał jeszcze kilka okazji do strzelenia kolejnych goli. - Polowałem po przerwie na trzecią bramkę, ale tym razem się nie udało. Z dwóch też się cieszę - mówił napastnik Śląska, który był najlepszym zawodnikiem na boisku.

Trener Kowalski nie ukrywał po meczu, że dla jego piłkarzy wygrana z Polonią to był obowiązek. - Byłoby dla nas tragedią, gdybyśmy tego meczu nie wygrali. Początkowo gra się nam nie układała, ale zrobiliśmy swoje i to jest najważniejsze - mówił szkoleniowiec Śląska.

Śląsk Wrocław - Polonia Słubice 3:1 (1:1). Bramki: Wielgus 10 i 77, Lis 54 oraz Nowakowski 6). Żółta kartka: Janik (Polonia). Sędziował: Jarzębak (Katowice). Widzów: 1500.
Śląsk: Janukiewicz - Ignasiak, Lis, Samiec - Wróbel, Sztylka, Szewczyk (55 Struzik), Kowalczyk, Wielgus - Małecki (78 Rudolf), Kosztowniak (68 Sasin).
Polonia: Dłoniak - Pilczuk, Kaczmarczyk, Węgrzyn, Chrupała (76 Goworko) - Andrzejkowicz, Begier, Dopierała (60 Cygan), Nowakowski, Janik - Rośmiarek.

Inne mecze 13. kolejki: Ruch Radzionków - Miedź Legnica 0:0, Rozwój Katowice - Chrobry Głogów 1:1, Zagłębie Sosnowiec - MK Górnik Katowice 1:0, Swornica Czarnowąsy - Włókniarz Kietrz 1:3, Walka Zabrze - Odra Opole 1:2, Carbo Gliwice - Lech Zielona Góra 1:0. Dziś Polonia Bytom zagra z Promieniem Żary.

Zostawią Janasa

Wprawdzie ostateczna decyzja w sprawie selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski ma zapaść dopiero pod koniec listopada, ale już teraz wiele wskazuje na to, że Paweł Janas pozostanie na dotychczasowym stanowisku. - Wiem, że kibiców boli brak awansu do finału mistrzostw Europy. Nas też, ale w ostatnich meczach eliminacji kadra zaczęła grać znacznie lepiej. Dlatego Janas ma nasze pełne poparcie. Ufamy mu, nie zamierzamy dokonywać żadnej rewolucji. Dajmy mu spokojnie popracować - powiedział Henryk Apostel, przewodniczący Wydziału Szkolenia Polskiego Związku Piłki Nożnej.